لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۲:۳۰

ملاقات با حسن صادقی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

شهروند ۵۳ ساله ساکن تهران است که هم‌اکنون در بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد. او پیشتر در دهه ۶۰ خورشیدی هم زمانی که تنها ۱۷ سال داشت مدتی زندانی شده بود.

حسن صادقی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به «اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با گروه‌های معاند نظام» متهم و به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

حکم حسن صادقی در زمستان سال ۹۴ به اجرا در آمد، او بازداشت و روانه زندان رجایی‌شهر شد تا ۱۵ سال از عمرش را در این زندان بگذراند به اتهامی که خانواده‌اش آن را بی‌اساس می‌دانند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG