لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۳:۳۱

ملاقات با عزت‌الله جعفری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

۵۳ سال دارد و اهل کتاب و کتاب‌خوانی ست، ساکن اندیمشک است اما حالا برای گذراندن حکم زندانش در زندان کرمان به سرمی‌برد.

این فعال مدنی که از کنشگران جریان ملی مذهبی در اندیمشک به شمار می‌رود، جرمش حمایت مالی از کتاب‌سرای مادر اندیمشک و مشارکت در برگزاری جلساتی در این کتاب‌سرا ست.

عزت‌الله جعفری که با هدف ترویج کتاب‌خوانی با این کتاب‌سرا همکاری می‌کرد شهریورماه سال ۹۴ به همراه هفت فعال مدنی دیگر در ارتباط با فعالیت‌های کتاب‌سرای مادر در اندیمشک توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد و مدتی در بازداشتگاه متعلق به اطلاعات سپاه پاسداران در سلول انفرادی زندانی بود.

او پس از چند ماه با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد اما چندی بعد در شعبه دو دادگاه انقلاب دزفول به ریاست قاضی علی موسوی به تبلیغ علیه نظام از طریق حمایت مالی از کتاب‌سرای مادر اندیمشک و مشارکت در برگزاری جلساتی در این کتاب‌سرا متهم شد.

اتهامی که به صدور حکم یک سال زندان در شهر کرمان برای این فعال مدنی منجر شد. حکمی خردادماه ۹۶ به او ابلاغ شد و شهریورماه هم به اجرا درآمد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG