لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۰:۲۵

ملاقات با بهزاد ذبیحی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

۵۰ ساله است و اهل ساری، پیش از بازداشت و پلمب محل کسبش، صاحب یک عینک‌فروشی در ساری بود و همزمان استاد فلسفه و منطق در دانشگاه آنلاین بهاییان.

او هم اکنون در زندان ساری به سرمی‌برد در حالی که طی سال‌های گذشته بارها بازداشت شده و مغازه‌اش هم سه بار پلمب شده‌ است.

بهزاد ذبیحی ۱۸ اسفندماه سال ۹۴ با تشکیل پرونده‌ای جدید بازداشت شد و همان روز مغازه‌اش هم پلمب شد. او یک هفته بعد با وثیقه‌ای ۹۰ میلیون تومانی آزاد شد اما احضارها و بازجویی از او ادامه یافت تا اینکه دی ماه سال ۹۵ شعبه یک دادگاه انقلاب ساری او را به یک سال زندان و دوسال تبعید به شهرستان هِریس در استان آذربایجان شرقی محکوم کرد.

اتهام بهزاد ذبیحی همچون سایر شهروندان بهایی که طی چهار دهه اخیر بازداشت و محکوم شده‌اند، تبلیغ علیه نظام و تبلیغ آیین بهایی عنوان شده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG