لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۱:۲۹

ملاقات با عبدالرضا داوری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

روزنامه‌نگاری ۴۴ ساله است و دانش‌آموخته رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه تهران تا مقطع کارشناسی ارشد.

قائم مقام خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، مدیر مسئول پیشین روزنامه شهروند، مشاور وزیرکشور و رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور از سمت‌های پیشین اوست.

اما از مهم‌ترین سمت‌های او می‌توان به سمتش به عنوان مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران اشاره کرد.

عبدالرضا داوری دهم خردادماه ۹۶ توسط ماموران دادستانی در محل کارش بازداشت شد و از آن زمان حکم زندانش را در زندان اوین می‌گذراند.

او شهریورسال ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام توهین به رهبر جمهوری اسلامی به شش سال و نیم زندان محکوم شد که این حکم بعدا در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی زرگر به ‌سه سال زندان کاهش یافت.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG