لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۲:۱۸

ملاقات با مختار اسدی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

معلم، همسر و پدر دو فرزند است، اهل سنندج و دانش‌آموخته رشته جامعه‌شناسی در دانشگاه تهران.

بارها احضار، بازداشت و انفصال از خدمت را تجربه کرده اما به گفته نزدیکانش هرگز دست از تلاش برای تحقق مطالبات معلمان و بازنشستگان برنداشته است.

مختار اسدی معلم ۴۴ ساله فعال صنفی و عضو انجمن صنفی معلمان کردستان است که هم‌اکنون در زندان اوین به سرمی‌برد.

او ۲۷شهریورماه گذشته در حالی که برای پیگیری وثیقه خود بابت پرونده قبلی‌اش به دادسرای شهید مقدسی رفته بود برای گذراندن حکم یک سال زندانش بازداشت شد.

حکمی که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برای او صادر شد و عینا در دادگاه تجدیدنظر استان تهران هم تایید شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG