لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ تهران ۲۳:۴۸

ملاقات با رضا آقاخانی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال سیاسی، همسر و پدری ست که برای گذراندن حکمش در زندان اوین به ‌سرمی‌برد.

رضا آقاخانی ۵۶ سال دارد، فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی ست و شغلش آزاد اما آنچه منجر به محکومیت او شده به گفته نزدیکانش فعالیت‌های سیاسی اوست.
اتهام او اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه به گفته دستگاه قضایی غیرقانونی ملی مذهبی ست و حکمش سه سال زندان.

حکمی که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برای او صادر شد اما شعبه ۳۵ دیوان عالی کشور اتهام اقدام علیه امنیت ملی را وارد ندانست و پرونده این فعال سیاسی را برای تجدیدنظر به شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب فرستاد.
با این حال دادگاه تجدیدنظر حکم سه سال زندان او را تایید کرد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG