لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۰:۱۰

ملاقات با نگین قدمیان


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فوق لیسانس ادبیات فارسی دارد و علاقمند به کتاب و کتاب‌خوانی ست اما هم اکنون به اتهامی امنیتی در زندان اوین به سرمی‌برد.

او در شرایطی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شده که خانواده‌اش می‌گویند تنها فعالیت او تدریس در دانشگاه انلاین بهاییان بوده است.

نگین قدمیان شهروند ۲۴ ساله ساکن تهران، خردادماه سال ۹۳ به صورت غیابی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال زندان محکوم شد.

این حکم بهمن ماه همان سال به او ابلاغ شد و در پی درخواست او برای اعاده دادرسی پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد اما دادگاه تجدیدنظر هم در مردادماه سال ۹۵ حکم پنج سال زندان این شهروند بهایی را عینا تایید کرد.

به اتهام عضویت در تشکیلات بهایی و تدریس در دانشگاه انلاین بهاییان.
نگین قدمیان پیشتر در خردادماه سال ۹۰ هم بازداشت شده بود، همزمان با ۳۹ شهروند بهایی دیگر در تهران، کرج، ‌شیراز، اصفهان، ساری و زاهدان.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG