لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ تهران ۲۲:۲۸

ملاقات با محمدصابر ملک‌رئیسی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

اهل شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان است و ساکن چابهار اما محکومیت خود را به صورت تبعیدی در زندان اردبیل می‌گذراند.

محمدصابر ملک رئیسی ۲۵ ساله است و ازهشت سال پیش در زندان به سرمی‌برد
خانواده‌اش می‌گویند او در زمان بازداشت ۱۷ سال داشت چند ماه درسلول انفرادی بازداشتگاه اطلاعات زندانی بود، در تمام مدت بازداشت از حق دسترسی به وکیل مدافع محروم بود و سرانجام در محاکمه‌ای کوتاه با حضور وکیل تسخیری به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

به خاطر اتهامی که اعلام نشد و در مراجعاتی که خانواده داشتند مسئولان تنها به یک جمله اکتفا کردند اتهام او امنیتی است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG