لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ تهران ۲۲:۰۹

ملاقات با عثمان اسماعیلی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

کارگر ۵۵ ساله‌ای که نان‌آور خانواده‌ای ۷ نفره است اما هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد. به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر”

عثمان اسماعیلی اهل شهرستان سقز در استان کردستان پیشتر ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۴ توسط ماموران لباس شخصی در شهر سقز بازداشت و پس از ۱۲ روز بازداشت در سلول انفرادی با وثیقه ۷۲ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

او شش ماه بعد در آبان ماه ۹۴ در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” محاکمه و به تحمل یک سال زندان محکوم شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG