لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ تهران ۲۲:۳۷

ملاقات با کامران قادری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

شهروند ایرانی- اتریشی ۵۵ ساله‌ای ست که از حدود دو سال و نیم پیش در ایران زندانی ست. روزها و شب‌های او در زندان اوین می‌گذرد در فاصله‌ای بیش از چهار هزار کیلومتر از خانه و خانواده.

کامران قادری دارای مدرک دکترای برق و الکترونیک از دانشگاه فنی وین است که در حوزه فروش و پشتیبانی پروژه‌های آی‌تی ( فناوری اطلاعات)‌ فعالیت داشت

اتهام کامران قادری مانند آنچه که پیشتر در مورد دیگر شهروندان دوتابعیتی اعلام شده بود جاسوسی و همکاری با دولت متخاصم است.
اتهامی که به صدور حکم ۱۰ سال زندان برای او منجر شد و پس از چندی به تایید دیوان عالی کشور هم رسید.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG