لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۱۸:۴۰

ملاقات با سام رجبی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

تنها دغدغه‌اش حفظ محیط زیست بود و فعالیت‌هایش هم در همین حوزه، اما هم اکنون در زندان به سر می‌برد در حالی که خانواده‌اش می‌گویند او هرگز فعالیت سیاسی نداشته است.

سام رجبی جوان ۳۶ ساله‌ای که از بچگی عاشق طبیعت و حیوانات بود، همچنین اهل کتاب وکتابخوانی و آموزش به کودکان بود، به روستاهای دورافتاده سفر می‌کرد وبا کودکان درباره ضرورت تلاش برای حفظ محیط زیست سخن می‌گفت.

سام رجبی دراین سه ماهی که از بازداشتش می‌گذرد تنها یک بار اول فروردین‌ماه با مادرش ملاقاتی کوتاه داشته اما از آن زمان خانواده دیگرهیچ خبری از او ندارد و مادر سالخورده و بیمارش همچنان روزگار خود را در انتظار آزادی فرزندش سپری می‌کند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG