لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۷:۲۵

ملاقات با شهنام جذبانی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

شهروند بهایی ساکن گنبد است متاهل و پدر دو فرزند نوجوان. او ششم خردادماه در منزلش بازداشت شد تا ماه‌های آینده را در زندان گنبد بگذراند.

شهنام جذبانی نخستین بار در جریان بازداشت‌های دسته جمعی سال ۹۱ در استان گلستان بازداشت شد. بازداشت‌هایی در سه شهر گرگان، گنبد و مینودشت که به بازداشت ۲۴ تن از بهاییان در این شهرها منجر شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
لینک مستقیم

شهنام جذبانی در دادگاه به ۱۱ سال زندان محکوم شد و همسرش هم به ۹سال.
احکامی که در دادگاه تجدیدنظر کاهش یافت و در نهایت به حکمی یکسان برای این زوج انجامید، ۲۱ ماه زندان.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG