لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ تهران ۲۳:۳۵

ملاقات با مهدی خزعلی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

پزشک متخصص چشم است و فعال سیاسی منتقد، انتشارات حیان را مدیریت می‌کند و از اعضای سرای اهل قلم است.

مهدی خزعلی متولد شهر قم است و ۵۲ سال دارد، او فرزند آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی عضو پیشین شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری ست. فرزندی که اختلاف دیدگاه‌های سیاسی‌اش با پدر به سردی رابطه‌شان منجرشده‌ بود. تا جایی که ابوالقاسم خزعلی در زمان حیاتش از فرزند خود اعلام برائت کرده و گفته بود که او از راه مستقیم منحرف شده است.

مهدی خزعلی آخرین بار ۲۲ مردادماه بازداشت شد و هم‌اکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه ایران چندی پیش با اشاره به پرونده‌های متعدد او علت بازداشت اخیر مهدی خزعلی را اجرای حکم زندان او عنوان کرد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG