لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۶:۲۳

ملاقات با سوادا آغاسر


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

یکی از ده‌ها شهروند ایرانی ست که به دلیل اعتقادات مذهبی‌اش زندانی شده است. جرمش تبلیغ دین مسیحیت است تحت عنوان اتهامی «اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی» و حکمش پنج سال زندان.

سِوادا آغاسِر، شهروند مسیحی ارمنی‌تبار و ساکن تهران است که به عنوان نوازنده و رهبر گروه کر در یک کلیسای ارمنی ارتدوکس در تهران فعالیت می‌کرد.

این شهروند مسیحی ۱۳ تیرماه امسال برای گذراندن محکومیتش احضار شد و هم‌اکنون در بند ۷ زندان اوین به سر می‌برد.​

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG