لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۵:۱۷

ملاقات با شاهین اقدامی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

زندانی سیاسی ۳۹ ساله‌ای ست که بیشتر سال‌های جوانی‌اش را در زندان گذرانده و طی ۱۵ سال گذشته تنها چند ماه خارج از زندان بوده است.
او آخرین بار هشتم شهریورماه سال ۸۷ بازداشت شد و تاکنون زندانی ست در حالی که قبل از آن هم شش سال زندانی بود.

شاهین (جعفر) اقدامی هم‌اکنون در زندان رجایی‌شهر کرج به سر می‌برد و در اعتراض به شرایط خود و سایر زندانیان بارها دست به اعتصاب غذا زده است.

او به اتهام‌هایی امنیتی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه محاکمه و به پنج سال زندان محکوم شد، اما این حکم در پی اعتراض دادستانی در دادگاه تجدیدنظر به ۱۰ سال افزایش یافت.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG