لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۱۷:۱۲

ملاقات با نیما صفارسفلایی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی، شاعر و نویسنده ۵۰ ساله‌ای ست که هم‌اکنون دوره محکومیت خود را در زندان امیرآباد گرگان می‌گذراند.محکومیتی ۸۰ روزه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و نشر اکاذیب.

نیما صفار سفلایی آذرماه ۹۴ همراه با دوست نویسنده خود روزبه گیلاسیان ماموران اطلاعات سپاه در گرگان بازداشت شد.

در آن زمان کانون نویسندگان ایران و شماری از روزنامه‌نگاران و اهالی قلم، خواستار آزادی این دو نویسنده شده بودند.

نیما صفار پس از یک ماه با وثیقه از زندان آزاد شد اما چندی بعد شعبه اول دادگاه انقلاب گرگان به ریاست قاضی حجت‌الله قربانی او را به دوسال زندان محکوم‌کرد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG