لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۰۱

دریچه؛ از ادامه بازداشت فعالان محیط زیست تا محکومیت فعالان مدنی و رسانه‌ای


با گذشت بیش از چهار ماه از بازداشت فعالان محیط زیست، تعدادی از این افراد هنوز بدون دسترسی به وکیل مدافع در بازداشت به سرمی‌برند، برای آنان دادگاهی تشکیل نشده و از وضعیت پرونده‌شان هم اطلاعات چندانی در دست نیست.

سام رجبی یکی از این افراد است که خواهرش هفته پیش درنامه‌ای به حسن‌روحانی، رئیس جمهوری ایران، خواستار رسیدگی به وضعیت برادرش شد. در بخشی از این نامه آمده است که «مقام‌های قضایی نه تنها به خانواده‌ها پاسخی نمی‌دهند بلکه آنان را تهدید می‌کنند».

همزمان نرگس محمدی، سخنگو و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، و عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری، که هر دو در حال گذراندن حکمشان در زندان اوین‌ به سر می‌برند، در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند وضعیت فعالان محیط زیست و دراویش گنابادی که در سلول انفرادی‌ زندانی‌اند، مصداق «شکنجه روانی» است.

و در ادامه مجله دریچه این هفته:

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG