لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۰:۰۶

بایدن: تا سه ماه دیگر همه آمریکایی‌ها به واکسن کرونا دسترسی خواهند داشت


جو بایدن

جو بایدن٬ رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند گفته است، تا سه ماه دیگر یعنی پایان ماه مه به اندازه کافی واکسن کرونا در دسترس همه آمریکایی‌های بزرگسال قرار خواهد داشت.

زمان ارائه شده توسط جو بایدن برای واکسیناسیون همه آمریکایی‌های بزرگسال دو ماه زودتر از برآورد قبلی او است. رئیس جمهوری آمریکا سه هفته پیش گفته بود که تا پایان ژوئیه همگان به واکسن کرونا دسترسی خواهند داشت.

رئیس جمهوری ایالات متحده گفته است: ما اکنون در مسیری قرار داریم که تا پایان ماه مه برای همه افراد بزرگسال در آمریکا به اندازه کافی واکسن خواهیم داشت.

جو بایدن اضافه کرد، وقتی من وارد کاخ سفید شدم، دولت قبلی برای تمامی افراد بزرگسال در آمریکا واکسن تهیه نکرده بود. سه هفته پیش گفتم که واکسن کافی برای تمامی افراد بزرگسال تا پایان ژوئیه در دسترس خواهد بود و امروز با توجه تسریع در این باره می‌گویم تا پایان ماه مه.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که این پیشرفت مهمی است.

جو بایدن ۲۳ بهمن گفته بود که امریکا قرارداد خرید ۲۰۰ میلیون دوز دیگر از واکسن کرونای مدرنا و فایزر را امضا کرده است.

آمریکا هم اکنون ۶۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا خریداری کرده است.

هر فرد برای مصونیت موثر در برابر ویروس کرونا نیازمند دو دوز از واکسن است. به این ترتیب میزان واکسن خریداری شده توسط دولت آمریکا برای جمعیت بیش از ۳۰۰ میلیونی این کشور کافی خواهد بود.

آسوشیتدپرس می‌گوید، اظهارات جو بایدن در خصوص تهیه واکسن کافی برای تمامی بزرگسالان آمریکایی، می تواند انتظارات درباره بازگشت زندگی به روند عادی با توجه به سرعت واکسیناسیون افزایش دهد.

با این حال، رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که احتمالا بازگشت به وضعیت عادی ممکن است تا پایان سال جاری میلادی طول بکشد.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرده است، صادقانه باید بگویم این نبرد هنوز به پایان نرسیده است.

جو بایدن در آغاز ریاست جمهوری خود وعده داده بود که در ۱۰۰ روز اول کاری او ۱۰۰ میلیون نفر واکسینه خواهند شد.

اکنون او می‌گوید، واکسینه شدن ۱۰۰ میلیون نفر خیلی زودتر محقق خواهد شد.

جو بایدن همچنین از شهروندان این کشور خواسته بود تا در ۱۰۰ روز اول کاری او از پوشش ماسک صورت استفاده کنند.

با این حال، به رغم هشدار مقامات بهداشتی، از جمله دکتر آنتونی فاوچی، رئیس مقابله با بیماری‌های عفونی و مسری در آمریکا، درباره خودداری از کاهش محدودیت‌های مقابله با کرونا، برخی از فرمانداران ایالت‌های آمریکا از لغو مقررات پوشش ماسک صورت در اماکن عمومی خبر دادند.

فرمانداران تگزاس و می‌سی‌سی‌پی اعلام کرده‌اند که محدودیت اعمال شده برای مقابله با کرونا را کاهش خواهند داد.

گرک ابوت، فرماندار تگزاس گفته است، از هفته آینده پوشش ماسک صورت در اماکن عمومی این ایالت اجباری نخواهد بود.

براساس آمار دانشگاه جان هاپکینز اکنون آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بالغ بر ۲۸ میلیون و ۷۱۷ هزار نفر رسیده است و بیش از ۵۱۶ هزار نفر نیز بر اثر آن جان باخته‌اند.

با استفاده از رویترز و آسوشیتدپرس، خ
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG