لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۱۳

سی‌ و ششمین آلبوم باب دیلن منتشر شد

باب دیلن، هنرمند برجسته موسیقی آمریکا
باب دیلن، هنرمند برجسته موسیقی آمریکا

باب دیلن، شاعر، نویسنده، آهنگساز و خواننده برجسته آمریکایی، امروز سوم فوریه، سی‌ و ششمین آلبوم خود را منتشر کرد. این آلبوم به نام «سایه‌ها در شب» شامل ده ترانه از آثار ماندگار موسیقی پاپ-کلاسیک است که در سال‌های دور با اجرای فرانک سیناترا، خواننده و بازیگر محبوب آمریکا منتشر شده بود. این مجموعه سه‌ سال پس از آخرین آلبوم باب دیلن هفتاد و سه‌ ساله به نام طوفان منتشر می‌‌شود. او در مراسم معرفی‌ این آلبوم با ابراز رضایت از فراهم شدن فرصت انتشار این قطعات گفت: «مدتها بود که خیال انجام چنین کاری را داشتم، اما شجاعت کافی‌ برای نزدیک شدن به ترانه هایی که برای ۳۰ ساز نوشته شده بودند و تنظیم آنها برای ۵ ساز را نداشتم. این نکته کلیدی تمام این آثار است. تمامی‌ قطعات در اجرای زنده و با یک یا دوبار اجرا ضبط شده اند؛ بدون اتاق ویژه ضبط و هدفون. من فکر نمی‌‌کنم این ترانه ها را بازخوانی کرده باشم. آنها به اندازه کافی‌ بازخوانی شده اند، شاید حتی دفن شده اند. کاری که من و گروهم انجام دادیم کشف دوباره این ترانه هاست. آنها را از قبر در آوردیم و به روز روشن آوردیم.»

ترانه‌ای برای پنجاه طیف خاکستری

الی گولدینگ، ترانه ای برای فیلم پنجاه طیف خاکستری
الی گولدینگ، ترانه ای برای فیلم پنجاه طیف خاکستری

الی گلدینگ، خواننده جوان بریتانیایی سبک ایندی-پاپ که تاکنون چندین بار برنده جوایز معتبری همچون بریت اوردز شده است تازه‌ترین تک ترانه خود را به نام «عاشقم باش همانطور که هستی‌» را منتشر کرد. این ترانه برای فیلم «پنجاه طیف خاکستری» و بر اساس کتابی پر فروش به همین نام، به کارگردانی سام تیلور جانسون ساخته شده و از هفته آینده اکران جهانی‌ آن‌ آغاز می‌‌شود. با اینکه تنها بیست روز از انتشار این ترانه می‌‌گذرد، استقبال طرفداران الی گلدینگ و همچنین کتاب پنجاه طیف خاکستری این ترانه را به صدر جدول محبوب‌ترین ترانه‌های بریتانیا رسانده است.

ایندیانا، چهره تازه موسیقی بریتانیا

طرح جلد اولین آلبوم ایندیانا «نو رومئو»
طرح جلد اولین آلبوم ایندیانا «نو رومئو»

لورن هنسون، که با نام هنری ایندیانا شناخته می‌‌شود، با تک ترانه «تنها رقصیدن» به شهرت رسید. این خواننده و آهنگساز موسیقی الکترونیک اولین آلبومش را به نام «نو رومئو» در این هفته منتشر کرد. آلبومی که شامل شش ترانه از آثار قدیمی‌ و جدید اوست و نوید ظهور ستاره‌ای تازه در دنیای موسیقی را می‌‌دهد.

XS
SM
MD
LG