لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۵۶

یک هواپیمای مسافری با ۱۱۳ سرنشین در کوبا سقوط کرد


محل سقوط بوئینگ. روز جمعه

رسانه دولتی کوبا روز جمعه ۲۸ اردیبهشت خبر داد که یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ کمی پس از برخاستن از فرودگاه خوزه مارتی، فرودگاه اصلی هاوانا، پایتخت کوبا، سقوط کرده‌است.

بر اساس گزارش تلویزیون دولتی کوبا، این هواپیما ۱۰۴ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشته و در یک پرواز محلی به مقصد شهر هولگوین در پرواز بوده‌است.

بنا بر گزارش‌ها، محل سقوط این هواپیما بین منطقه بویروس و روستای سانتیاگو دلا وگاس، یعنی حدود ۲۰ کیلومتری جنوب هاوانا است.

به گفته رسانه‌های کوبایی میزان تلفات این سانحه هنوز مشخص نیست، اما میگوئل دیاز-کانل، رئیس جمهور کوبا، که به محل حادثه رفته‌است می‌گوید که «به نظر می‌آید شمار قربانیان زیاد باشد.»

تصاویر اولیه ارسال شده از محل نشان می‌دهد که دود سیاه غلیظی از محل سانحه بلند شده و آتش‌نشانان و آمبولانس‌ها به سرعت در حال نزدیک شدن به محل هستند.

این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی «کوبانا ده آویاسیون» است و تلویزیون دولتی کوبا خبر می‌دهد که خدمه این هواپیما «خارجی» هستند، اما جزئیات بیشتری ارائه نداد.

سال گذشته میلادی یک هواپیمای نظامی کوبایی به تپه ای در غرب این کشور برخورد کرده و هشت نظامی سرنشین آن کشته شدند.

در تاریخ چهارم نوامبر ۲۰۱۰ یک پرواز مسافربری هواپیمایی «آئروکاریبین» در مرکز کوبا به خاطر بدی آب و هوا سقوط کرد و تمامی ۶۸ سرنشین آن جان باختند. این مرگبارترین سانحه هوایی این کشور طی دو دهه بود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG