لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ تهران ۱۱:۵۲

حملات انتحاری یک خانواده در اندونزی ۱۳ کشته برجای گذاشت


پلیس خیابان‌های اطراف کلیساها را مسدود کرده‌است

در جریان حملاتی به سه کلیسا در سورابایا، دومین شهر بزرگ اندونزی، چندین نفر کشته و زخمی شده‌اند. رسانه‌های محلی می‌گویند حملات انجام شده انتحاری بوده‌است.

آخرین خبرها حاکی از آن است که یک خانواده شامل پدر و مادر و فرزندانشان، این حملات انتحاری را انجام داده‌اند.

به گفته تیتو کارناویان، فرمانده پلیس اندونزی، اعضای یک خانواده که از سویه بازگشته‌اند، این حملات انتحاری را انجام داده‌اند.

فرمانده پلیس اندونزی اعلام کرد پدر این خانواده با خودرو حمله انتحاری انجام داد، دو پسر ۱۸ و ۱۶ ساله، با سوار بریک موتور سیکلت خود را منفجر کردند و مادر خانواده نیز به همراه دو دختر ۱۲ و ۹ ساله دست به انتحار زد.

رسانه‌های اندونزی می‌گویند در کلیسایی در منطقه گوبنگ در شهر سورابایا «انفجار بزرگی» رخ داده‌است. پلیس اندونزی می‌گوید تمامی حملات، به سه کلیسای «مریم مقدس»، «پنتاکوستال» و «دیپونگورو» در ساعت هفت بامداد روز یک‌شنبه، یعنی روزی که مسیحیان برای نماز و نیایش به کلیسا می‌روند، انجام شده‌است.

خبرگزاری رویترز می‌گوید مقام‌ها در حال تحقیق پیرامون گزارش‌های مربوط به حمله به کلیسای چهارمی نیز هستند.

تصاویری از کلیسای مریم مقدس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که شماری از زخمی‌ها را نشان می‌دهد و برخی در حال بیرون بردن کودکی آغشته به‌خون هستند. در یکی از فیلم‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی آتشی در برابر یکی از کلیساها دیده می‌شود، در حالی که چندین موتور در حال سوختن هستند. به نطر می‌رسد انفجار در برابر ورودی کلیسا انجام شده، هرچند ممکن است آتش‌سوزی به بیرون نیز سرایت کرده باشد. کلیساهای اندونزی، تقریبا همیشه در جریان مراسم نیایش روزهای یک‌شنبه، توسط نیروهای پلیس حفاظت می‌شوند.

در حال حاضر نیروهای امدادی و پلیس کشته‌شدن دست‌کم ۱۳ نفر و زخمی شدن دست‌کم ۴۱ نفر دیگر را تایید کرده‌اند. به گفته شاهدان عینی یکی از انتحاری‌ها زنی به همراه چند بچه‌ بوده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حملات را برعهده نگرفته‌است.

اندونزی پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان‌نشین جهان است، اما شمار قابل‌توجهی از باورمندان مسیحی، هندو و بودایی نیز ساکن آن هستند. طی سال‌های گذشته افراطیون دست به حملاتی علیه مسیحیان و برخی دیگر اقلیت‌های مذهبی ساکن آن کشور زده‌اند.

با استفاده از استریت‌تایمز، جاکارتاپست، رویترز، خبرگزاری فرانسه|ت.ت

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG