لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ تهران ۲۱:۳۵

دادستان اصفهان: جرم تجاوز در مدرسه پسرانه هنوز اثبات نشده است


دادستان عمومی و انقلاب اصفهان می‌گوید هنوز موضوع «تجاوز» در یکی از مدارس پسرانه اصفهان به اثبات نرسیده و ماجرا «در حد کودک‌آزاری» است.

اظهارات علی اصفهانی پس از آن مطرح می‌شود که تصاویر و فیلمی کوتاه از تجمع والدین مدرسه پسرانه‌ای در ناحیه چهار اصفهان در صبح روز دوشنبه (۱۲ آذر) در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

آن‌طور که در شبکه‌های اجتماعی روایت می‌شد، فردی غیر از «کادر آموزشی» این مدرسه پسرانه، به چند دانش‌آموز «تعرض» کرده و والدین آنها برای رسیدگی به این موضوع تجمع کرده بودند.

علی اصفهانی، دادستان اصفهان در واکنش به این موضوع به خبرگزاری ایرنا گفته که ۱۰ آذرماه سال جاری، چهار نفر از اولیای دانش آموزان یکی از مدارس شهر اصفهان بدلیل «آزار و اذیت جنسی» تعدادی از دانش‌آموزان از سوی «فردی که یکی از اولیای همان مدرسه و عضو انجمن اولیا و مربیان مدرسه بوده»، شکایت کردند.

به گفته وی، پس از این شکایت، دانش‌آموزانی که ادعای تعرض جنسی در مورد آنها اعلام شده بود به پزشکی قانونی معرفی شدند.

اصفهانی از بازداشت متهم نیز خبر داده و افزوده که وی «تاکنون موضوع را انکار کرده است.»

این مقام قضایی به ادامه تحقیقات مقدماتی درباره ابعاد این ماجرا اشاره کرده و گفته که خبرهای تکمیلی اعلام خواهد شد و در صورت اثبات اتهام متهم، وی مجازات خواهد شد.

این برای نخستین‌بار نیست که موضوع تجاوز و آزار جنسی به کودکان در مدارس ایران منتشر می‌شود.

هفتم خردادماه سال جاری نیز تعدادی از رسانه‌های ایران خبر دادند که یکی از مسئولان دبیرستان پسرانه مقطع متوسطه اول یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه دو تهران، در پی آزار جنسی گروهی از دانش آموزان، بازداشت شده است.

برخی از رسانه‌ها از وجود ۴۰ شاکی دراین پرونده خبرداده بودند و برخی نیز اعلام کرده بودند که ۱۷ دانش‌آموز این دبیرستان روانکاوی شده‌اند که به ۱۶ نفر آنها «تعرض» شده است.

با این حال در نهایت غلامرضا منصوری، سرپرست دادسرای ارشاد، اعلام کرد که این پرونده هشت شاکی خصوصی دارد و «تشویق به فساد و کودک‌آزاری» اتهام‌های این ناظم است.

پس از این اتفاق مدرسه معین از سوی آموزش و پرورش منحل شد و ناصر کوهستانی مدیر منطقه دو آموزش و پرورش شهر تهران استعفا کرد.

سرانجام این پرونده که جنجال بسیاری ایجاد کرد، بر اساس اعلام غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری استان تهران با صدور حبس و شلاق برای این ناظم بسته شد که البته به میزان حبس و شلاق وی اشاره‌ای نشده است.

گزارش‌ها درباره «آزار جنسی» تعدادی از دانش‌آموزان در دبیرستان معین بار دیگر موضوع آموزش کودکان با هدف پیشگیری از آزارهای جنسی را مطرح کرده است؛ موضوعی که برخی از گروه‌های تندروی مذهبی در ایران با آن مخالفند.

از جمله در حالی که برخی از مقام‌های دولتی و نمایندگان مجلس می‌گویند بخشی از آموزش‌های سند ۲۰۳۰ یونسکو «با هدف جلوگیری از تجاوز و حفظ حریم شخصی افراد» است، سال گذشته اجرای این سند پس از اعتراض‌های رهبر جمهوری اسلامی و نزدیکان او متوقف شد.

منابع: ایرنا و رادیو فردا؛ ب.ب/

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG