لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۱۶

نتیجه یک تحقیق: نیمی از کودکان جهان در معرض فقر، جنگ و تبعیض جنسیتی هستند


این تحقیق می گوید، ۵۷۵ میلیون دختر در کشورهایی زندگی می کنند که زنان و دختران در آنها با تبعیض جدی مواجه اند.

یک بنیاد حامی کودکان روز چهارشنبه ۹ خردادماه در گزارشی اعلام کرده‌است، بیش از نیمی از کودکان جهان در معرض سه تهدید جنگ، فقر و تبعیض جنسیتی علیه دختران قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بنیاد «محافظت از کودکان» در گزارش خود، وضعیت کودکان در ۱۷۵ کشور را از نظر اشتغال، ازدواج کودکان، بارداری کودکان و محرومیت تحصیلی رتبه‌بندی کرده‌است.

این گزارش می‌گوید، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون کودک در جهان در معرض یکی از سه تهدید اصلی قرار دارند.

طبق این گزارش، هشت کشور از ۱۰ کشوری که کودکان در آنها در بدترین وضعیت هستند، در غرب و مرکز آفریقا قرار دارند و حالی که کودکان در نیجر با بالاترین میزان تهدید روبه رو هستند.

این در حالی است که سنگاپور، اسلوونی، نروژ، سوئد، فنلاند، ایرلند، هلند، ایسلند، ایتالیا و کره جنوبی به عنوان ده کشور برتر از جهت وضع زندگی کودکان معرفی شده‌اند.

هله تورتینگ اشمیت، مدیر اجرایی مؤسسه خیریه «محافظت از کودکان» در خصوص این گزارش گفته‌است: بیش از نیمی از کودکان جهان در آغاز زندگی خود در معرض تهدید و محرومیت هستند، چرا که دخترند، فقیرند یا در منطقه جنگی زندگی می‌کنند.

وی اضافه کرده‌است: دولت‌ها می‌توانند و می‌بایست بیشترین تلاش را بکنند که هر کودک بهترین آغاز زندگی را داشته باشد.

خانم تورتینگ اشمیت تأکید کرده‌است: برخی کشورها دارای وضعیت اقتصادی و درآمدی مشابهی هستند، اما شاهد تفاوت‌های چشم‌گیری در خصوص وضعیت کودکان در آنها هستیم، این واقعیت نشان می‌دهد سیاست‌ها، اختصاص بودجه و تعهد سیاسی می‌تواند نتایج متفاوت و مهمی داشته باشند.

این تحقیق می‌گوید، بیش از یک میلیارد کودک در کشورهای فقیر و۲۴۰ میلیون کودک نیز در کشور آسیب دیده از درگیری و خشونت زندگی می‌کنند. این در حالی است ۵۷۵ میلیون دختر در کشورهایی زندگی می‌کنند که زنان و دختران در آنها با تبعیض جدی مواجه اند.

طبق این تحقیق، ۱۵۳ میلیون که در۲۰ کشور از جمله سودان جنوبی، سومالی، یمن و افغانستان زندگی می‌کنند با هر سه تهدید عمده روبه رو هستند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG