لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ تهران ۲۲:۰۷

مقامات خوزستان: ۲۲ نفر از عوامل تیراندازی در مراسم عزای هندیجان دستگیر شدند


مقامات استان خوزستان روز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت از شناسایی و دستگیری ۲۲ نفر از عوامل تیراندازی در مراسم عزای روستای سویره در هندیجان خبر دادند.

ویدئوهایی که رسانه‌های داخلی در این رابطه منتشر کردند، نشان می‌دهد مردانی که صورت خود را پوشانده‌اند در جمع عزاداران اسلحه‌های خود را رو به آسمان گرفته‌اند و به شکل مناسکی شلیک هوایی می‌کنند.

این ویدئوها روز دوشنبه تهیه شده و برخی گزارش‌ها حاکی است که متهمان حین مراسم عزادارای هزاران گلوله شلیک کرده‌اند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، روز سه‌شنبه اظهارات سرهنگ یدالله امیری، جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان، را بازتاب داده است که می‌گوید، «نیروهای پلیس در کمتر از ۲۴ ساعت با انجام اقدامات تخصصی و اطلاعاتی عاملان اصلی تیراندازی‌های مراسم مزبور را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی در چند عملیات ضربتی و هماهنگ در مخفیگاه‌شان دستگیر کردند».

این مقام انتظامی افزود که «متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند».

ساعاتی قبل از این گزارش عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، به استاندار خوزستان داده بود تا عوامل تیراندازی در روستای سویره شهرستان هندیجان را به مراجع قضایی معرفی کند.

آقای رحمانی فضلی اتهام این افراد را« نقض نظم و امنیت عمومی» و «عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی» در دوران شیوع ویروس کرونا عنوان کرده است.

استان خوزستان از مناطقی است که بیشترین ضربه را از شیوع کرونا خورده است به طوری که در هفته‌های اخیر هنگام موج جدید کرونا، گزارش‌های متعددی از کمبود تخت بیمارستانی برای مداوای بیماران مبتلا به این ویروس منتشر شد.

با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری‌‌های ایرنا، ایسنا و رکنا/س.ن/ک.ر
XS
SM
MD
LG