لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۵۷

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز نیم میلیون نفر گذشت


یکی از کارکنان فروشگاهی در مرکز مسکو با محافظت پلاستیکی برای جلوگیری از سرایت ویروس کرونا.

آخرین گزارش‌ها حاکی است که شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در جهان در روز پنج‌شنبه هفتم فروردین از ۵۱۰ هزار نفر فراتر رفته و شمار قربانیان هم به بیش از ۲۳ هزار نفر رسیده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴۰ هزار نفر به شمار مبتلایان و حدود هزار و ۷۵۰ نفر به شمار قربانی‌های کرونا در جهان افزوده شده است.

بیشترین شمار قربانی‌ها در ایتالیا و اسپانیا بوده است. شمار جان‌باختگان در ایتالیا ۶۶۲ نفر افزایش یافته و به هشت هزار و ۱۶۵ نفر رسیده است.

در اسپانیا موارد جدید مرگ‌ومیر بر اثر کرونا به ۴۹۸ نفر و شمار کل جان‌باختگان تا چهار هزار و ۱۴۵ نفر اوج گرفته است.

چین طی ۲۴ ساعت گذشته تنها شش قربانی و ۶۷ مورد جدید ابتلا داشته و کل قربانیان در این کشور سه هزار و ۲۸۷ نفر شده است. این کشور خاستگاه ویروس کرونا بود، اما با قرنطینه و تدابیر بسیار سختگیرانه توانست آهنگ رشد ابتلا به این ویروس را به شدت کاهش دهد، اما در دیگر کشورهای جهان، ویروس به شدت در حال گسترش است، اگرچه بسیاری از کشورها رو به تدابیر سخت‌گیرانه آورده‌اند.

موارد ابتلای جدید در آمریکا و آلمان تنها طی ۲۴ ساعت گذشته هر کدام بیشتر از شش هزار مورد بوده است، البته این کشورها آزمایش افراد مشکوک به کرونا را افزایش داده و لذا آمار مبتلایان قطعی رشد بالایی داشته است.

کارشناسان حوزه بهداشت بر این باور هستند که شمار مبتلایان در جهان بسیار بالاتر از آمارهای کنونی است و خیلی‌ها هنوز آزمایش نشده‌اند تا بیماری آنها ثابت شود.

برای نمونه اخیرا نتایج تحقیقات مؤسسه دفاع از حقوق مردمی در ایتالیا منتشر شد که نشان می‌دهد احتمالاً شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ۱۰ برابر آن چیزی است که تاکنون تأیید و در آمارهای رسمی منعکس شده است.

طبق آمار رسمی ایران، شمار قربانیان این ویروس در روز پنج‌شنبه به دو هزار و ۲۳۴ نفر رسیده، اما تحقیقات رادیو فردا نشان می‌دهد این رقم تا روز چهارشنبه حداقل سه هزار و ۳۶ نفر بوده است.

آمارهای بین‌المللی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۱۲۲ هزار نفر مبتلا به کرونا نیز سلامتی خود را دوباره به دست آورده‌اند.

با استفاده از گزارش سازمان بهداشت جهانی، ایرنا و وبسایت «وورلد او مترز»/ ف.ق/ ک.ر
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG