لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ تهران ۰۸:۴۳

نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در نیویورک؛ «زنی که به ایران سفر کرده بود»


شهروندان در فرودگاه جان اف. کندی نیویورک

ایالت نیویورک نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید را تائید کرده است. به گفته فرماندار این ایالت بیمار زنی‌ست که به تازگی به ایران سفر کرده بود و در حال حاضر در خانه خود در قرنطینه به‌سر می‌برد.

اندرو کوئومو، فرماندار ایالت نیویورک، شب یک‌شنبه ۱۱ اسفند ماه گفته این شهروند زن در اواخر دهه سوم زندگی خود قرار دارد، به تازگی سفری به ایران کرده بود و در حال حاضر در خانه خود در قرنطینه قرار دارد.

آقای کوئومو به محل زندگی این شهروند اشاره‌ای نکرده‌است.

فرماندار نیویورک افزوده که این بیمار برخی عارضه‌های تنفسی داشته، اما در شرایط وخیمی قرار ندارد و وضعیتش نیز از زمانی که به آمریکا بازگشته با ثبات است.

تا کنون مواردی از ابتلا به ویروس کرونای جدید که به ایران سفر کرده بودند، چه در کشورهای همسایه ایران و چه در برخی دیگر نقاط جهان از جمله نیوزیلند تائید شده‌است.

در خود ایران آمار جان‌باختگان پس از چین بیشتر از هر نقطه دیگر جهان است. با این حال شمار موارد تائیدشده از سوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی (تا بامداد دوشنبه ۱۲ اسفند) ۹۷۸ نفر است.

در ایالات متحده، تا کنون ابتلای ۷۱ تن از شهروندان به ویروس کرونا جدید، کووید-۱۹، تائید شده‌است.

در این کشور در حال حاضر آمار جان‌باختگان دو نفر است. نفر دوم به‌مانند نخستین مورد، ساکن ایالت واشینگتن است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز یک‌شنبه اظهار کرد مسافرانی که از کشورهایی با خطرپذیری بالا از نظر ابتلا به ویروس کرونا می‌آیند، چه پیش از ورود به هواپیما چه پس از ورود به کشور، تحت نظر قرار می‌گیرند.

مقام‌های دولت آمریکا تاکید کرده‌اند به شمار ماسک‌ها و کیت‌های آزمایشگی موجود برای آزمایش ویروس کرونا افزوده خواهد شد.

منابع: رویترز، رادیو فردا، توئیتر
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG