لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۴۶

تصمیم رئیس منتخب فیفا در مورد به‌کارگیری فن‌آوری ویدئویی


«جییانی اینفانتینو» رئیس جدید منتخب فدراسیون بین‌المللی فوتبال،‌ فیفا به‌کارگیری آزمایشی تکنولوژی ویدیویی در بازی‌های فوتبال را اعلام کرده است.

به کارگیری تکنولوژی ویدیویی برای قضاوت صحیح در مورد صحنه‌های مشکوک در مسابقات فوتبال سال‌هاست در کانون بحث و بررسی کارشناسان و نهاد جهانی فوتبال قرار داشته است.

رئیس جدید فیفا، جییانی اینفانتینو، بهره‌گیری از تکنولوژی ویدیویی بگونه آزمایشی در چهار زمینه سرنوشت‌ساز دیدارهای فوتبال را اعلام کرده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00
لینک مستقیم

اینفانتینو روز شنبه در شهر کاردیف، در پی تصویب آزمایش تکنولوژی ویدیویی در مسابقات از سوی هیئت بین‌المللی فوتبال، آیفاب که بر مقررات این ورزش حاکم است در یک کنفرانس خبری گفت:

«امروز یک تصمیم واقعاً تاریخی برای فوتبال گرفته‌ایم. فیفا و آیفاب یا آیفاب و فیفا اینک این گفتمان را پیش می‌برند و آن را متوقف نمی‌کنند. ما نشان داده‌ایم که به هواداران، بازیکنان و فوتبال گوش میکنیم. به فوتبال گوش میکنیم و قضاوت صحیح را اعمال میکنیم. البته باید محتاط باشیم و محتاطیم اما برای رسیدگی به مسائل و اتخاذ ملاحظات و اقدامات واقعی رو به جلو آماده‌ایم تا نشان دهیم دوران تازه‌ای آغاز شده است، نه تنها در فیفا بلکه همچنین در آیفاب.»

رئیس جدید فیفا، جییانی اینفانتینو در این کنفرانس خبری همچنین گفت:

«این تغییر بزرگی است، آزمایش بزرگی که اینجا انجام میدهیم و باید بسیار بسیار مراقب باشیم وقتی به حفاظت از بازی فوتبال میرسیم و جریان بازی فوتبال حیاتی است و باید ببینیم چه تأثیری تکنولوژی و تکنولوژی ویدیویی بویژه بر جریان بازی خواهد داشت که هرگز نمیتوانیم آنرا به خطر بیاندازیم، اما برای اینکه بتوانیم بحثی جدی درباره این مسائل داشته باشیم باید آنرا آزمایش کنیم.»

به‌کارگیری تکنولوژی ویدیویی در مسابقات فوتبال به داوران امکان خواهد داد که برای کمک به تشخیص چهار زمینه از لحظات یا موقعیت‌هایی که میتوانند سرنوشت بازی را تغییر دهند، خواهان بازبینی ویدیویی صحنه شوند.

این چهار زمینه، گل به ثمر رسیده، کارت قرمز، پنالتی و هویت اشتباه را در برمی‌گیرند.

XS
SM
MD
LG