لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۵:۳۷

ایران بر تداوم حمایت های خود از فلسطین تاکید کرد


به گفته حسین امیر عبداللهیان حمایت از فلسطین موضوع اول جهان اسلام است

ایران به مناسبت برگزاری روز زمین در فلسطین یک بار دیگر بر تداوم حمایت ها از فلسطینیان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه در خبری که دو روز پس از «یوم الارض» یا «روز زمین» منتشر شد گفت : « حمایت از فلسطین موضوع اول جهان اسلام است».

فلسطینی ها ، روز زمین را که سی ام مارس هرسال برابر با یازدهم فروردین برگزار می‌شود روز امیدواری به تشکیل کشوری مستقل به پایتختی بیت المقدس می دانند.

به گفته حسین امیر عبداللهیان « بحران های تروریستی در منطقه نباید جهان اسلام را از توجه به موضوع فلسطین غافل کند».

وی در عین حال گفت : «اکنون حمایت موثر از فلسطین و مبارزه واقعی با تروریسم دو موضوع مهم در منطقه به شمار می‌رود».

حسین علیزاده، دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی در هلسینکی پایتخت فنلانددر مورد موضع یکنواخت ایران در برخورد با مساله فلسطین که طی سالیان پس از انقلاب اسلامی هیچ تغییری نکرده به رادیو فردا می‌گوید که دیپلماسی ایران در سال ۱۹۷۹ یا همان سال پیروزی انقلاب ۵۷ منجمد شده و قدرت بازنگری در این مساله را ندارد.

وی با اشاره به مواضع کشورهای عرب در قبال اسراییل گفت این کشورها حتی اعلام کرده‌اند با شرایطی حاضرند موجودیت اسراییل را به رسمیت بشناسند.

علیزاده در عین حال بر این باور است که ایران به دلیل خطری که از اسراییل لمس می کند لازم می‌داند فشار خود را بر این کشور حفظ کند و لذا سیاست خود را تغییر نداده است.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ضمن آن کهاسراییل را ریشه اصلی ناامنی در منطقه معرفی کرده تداوم شهرک‌سازی‌های اسراییل را موجب افزایش نفرت مردم منطقه توصیف کرد.

حسین امیر عبداللهیان همچنین تاکید کرد که ایران با افتخار از محور مقاومت و مردم فلسطین حمایت می‌کند.

وی انتفاضه سوم مردم فلسطین را نیز واکنش طبیعی آنان به تداوم سیاست های دولت اسراییل دانست.

XS
SM
MD
LG