لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۸:۵۴

واکنش «برادران وارنر» به اعتراض ها علیه ۳۰۰


اين فيلم داستان نبرد سه روزه ترموبيل بين لشکرايران و ۳۰۰ تن از سربازان يونان باستان است که از روی کتاب مصوری به همين نام از «فرانک ميلر» ساخته شده است.

يک هفته پس از شروع نمايش فيلم ۳۰۰ در سراسر دنيا، «برادران وارنر» کمپانی سازنده اين فيلم، به اعتراض های گسترده عليه نوع نگرش فيلم به ايرانيان باستان پاسخ داد.


در بيانيه ای که کمپانی «برادران وارنر» در دفاع از وقايع نشان داده شده در اين فيلم در سايت رسمی خود منتشر کرده، اعلام شده که اين فيلم داستانی تخيلی دارد که بر مبنای واقعه ای تاريخی نوشته شده است.


درادامه اين بيانيه آمده که فيلم ۳۰۰ فقط برای سرگرم کردن مخاطبش ساخته شده و تهيه کنندگان این فيلم هيچ گونه هدف سياسی را دنبال نکرده اند.


«برادران وارنر» همچنين از آنجایی که فيلم را صرفا تخيلی دانسته، اعلام کرده که اين کمپانی قصد توهين به گروه و يا نژاد خاصی نداشته و تاکيد کرده هدف از تهیه این فیلم سرگرم کردن بینندگانش بوده است.


از اولين روز شروع نمايش جهانی فيلم ۳۰۰، اعتراضات به نسبت گسترده ای از طرف ایرانی های سراسز جهان عليه نوع شخصيت پردازی پارسيان باستان در اين فيلم صورت گرفته است.


اين فيلم داستان نبرد سه روزه «ترموپيل» بين لشکرايران و ۳۰۰ تن از سربازان يونان باستان است که از روی کتاب مصوری به همين نام از «فرانک ميلر» ساخته شده است.


بسياری از ايرانيان مقيم خارج از کشور، پيش از نمايش عمومی فيلم، با تماشای صحنه هايی از تبليغات اين فيلم در سينماها، و با توجه به تصاويربه گفته آنان ناهنجاری که از خشايار شاه به بیننده داده شده، با گردآوری امضا به استوديوی پخش اين فيلم «وارنر برادرز» اعتراض کردند.


در اين فيلم، ارتش امپراتوری ايران به فرماندهی خشايار شاه، چونان ارتشی از شياطين تصوير شده و چهره برخی ازشخصيت های ايرانی فيلم، شباهتی به چهره يک انسان ندارد و بيشتر شبيه شخصيت های خونخوار فيلم های علمی - تخيلی است.


واکنش جمهوری اسلامی


غلامحسين الهام سخنگوی دولت جمهوری اسلامی در واکنش به فيلم ۳۰۰روز سه شنبه بیست و دوم اسفندماه گفت اين فيلم در راستای تهاجم گسترده فرهنگی عليه ايران است .


غلامحسين الهام درآخرين مصاحبه‌ مطبوعاتی خود در سال ۸۵ درباره فيلم ۳۰۰ افزود:« آنها بخشی از تهاجم فرهنگی خود را در قالب تحريف فرهنگی دنبال می‌کنند. آنها فرهنگ کشورها را تحريف می‌کنند و زير سوال می‌برند و توهين می‌کنند. مطمئنا اين امر را هيچ ملتی نمی‌پذيرد و اين رفتار ناشی از رفتار دشمنانه‌ی اين افراد و جنگ روانی و فرهنگی آنهاست. »


این در حالی است که دولت جمهوری اسلامی همواره از شاهان ایران با نام «طاغوت» یاد می کرده است.بمب گوگلی

جمعی از ايرانيان در اينترنت در تلاشند تا با ساختن يک «بمب گوگلی»، پيام «تحريف آميز بودن داستان فيلم» را به گوش بسياری برسانند.


برای اين کار، وب سايتی نيز ساخته شده تا اطلاعات کافی درباره ابعاد «ضد ايرانی» اين فيلم در آن قرار بگيرد. ايرانيان معترض می توانند با لينک دادن به اين صفحه، امتياز آن را در موتور جستجوی گوگل که محبوب ترين موتور جستجوی اينترنتی جهان است، بالا ببرند.


در صورت موفقيت اين حرکت جمعی، زمانی که کاربران سراسر جهان، عنوان اين فيلم را در گوگل، جستجو کنند، پيش از هر چيز با وب سايتی رو به رو می شوند که در آن، ابعاد مختلف اعتراض ايرانيان به چشم خواهد خورد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG