لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۵۴

«احضار» شماری از کارکنان سازمان تأمین اجتماعی به دادستانی


سعید مرتضوی، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، شانزدهم بهمن ماه از سوی دادستانی بازداشت و پس از یک روز آزاد شد.
يکی از کارکنان سازمان تأمين اجتماعی می‌گويد «هشت تن» از مسئولان اين سازمان در رابطه با «فيلم جلسه ديدار فاضل لاريجانی با سعيد مرتضوی» به دادستانی تهران احضار شده‌اند.

محمد حسينی بعد از ظهر جمعه، ۲۰ بهمن‌ماه به خبرگزاری جمهور اسلامی، ايرنا، با اظهار اين‌که فاضل لاريجانی از آقای مرتضوی به اتهام «نشر اکاذيب به قصد تشويش اذهان عمومی» شکايت کرده، اعلام کرد که هشت پرسنل حوزره رياست سازمان تأمين اجتماعی در اين خصوص به دادستانی احضار شده‌اند.

وی توضيح داد: «همه پرسنل حوزه رياست شاهد و گواه مراجعه و حضور فاضل لاريجانی در سه نوبت به دفتر رياست سازمان تأمين اجتماعی بوده‌اند و اين مراجعه از درب ورودی تا ساير مراحل ثبت و ضبط گرديده و قال انکار نيست.»

سعيد مرتضوی، سرپرست سازمان تأمين اجتماعی، شامگاه شانزدهم بهمن‌ماه بازداشت و يک روز بعد، ۱۷ بهمن‌ماه، آزاد شد.

اين بازداشت پس از آن صورت گرفت که محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران در جلسه ۱۶ بهمن‌ماه مجلس، با پخش فيلمی از جلسه ديدار فاضل لاريجانی با سعيد مرتضوی، اتهام‌هايی را متوجه برادر رئيس مجلس و قوه قضائيه کرد.

محمد حسينی، از کارکنان سازمان تأمين اجتماعی روز جمعه با اشاره به احضار هشت تن از کارکنان اين سازمان به دادستانی تهران در خصوص اين فيلم گفت: «بر اساس اظهارات هشت تن از پرسنل احضار شده حوزه رياست سازمان تأمين اجتماعی مشخص شد که مرتضوی در تمام مراحل پاسخ‌گويی و ادای توضيح به مقامات قضايی صراحتا اذعان کرده که خودشان اين جلسه را ثبت و ضبط کرده‌اند و علت آن را دفاع از خود پيرامون گزارشات و شائبه‌هايی دانسته است.»

دادستانی تهران ۱۸ بهمن‌ماه اعلام کرد که آقای مرتضوی در پی اعلام جرم دادستان تهران بازداشت شده است و پس از «تکميل تحقيقات» با «صدور قرار تأمين مناسب» آزاد شده است، اما رسيدگی به پرونده ادامه دارد.

بازداشت يک روزه سعيد مرتضوی در حالی صورت گرفته است که حميد رسايی، نماينده تهران، ۱۹ بهمن ماه خطاب به صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه، گفت: «چرا برادرت را دستگير نکردی؟»

وی همچنين افزود: «کار احمدی نژاد درست نبود، اما بالاخره فهميديم تخلفی شده است.»

۱۵ بهمن محمود احمدی‌نژاد در صحن علنی مجلس ايران با پخش نوار مکالمه سعيد مرتضوی، سرپرست سازمان تامين اجتماعی، با فاضل لاريجانی، برادر رئيس مجلس و قوه قضاييه، او را به سوءاستفاده از روابط خود برای فعاليت‌های اقتصادی متهم کرد.

رئيس مجلس نيز در مقابل رئيس جمهور را متهم به بی‌اخلاقی کرد و گفت: «اقدامات مافيايی و توطئه‌آميز در سطح يک رييس جمهور نيست. رئيس جمهور اوليات اخلاقی را رعايت نمی‌کند.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG