لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ تهران ۰۵:۰۲

احمدی‌نژاد: سپاه بخشی از اموال خود را واگذار کند


رئیس جمهور ایران: امروز در همه بخش‌های صنعتی و عمرانی شاهد جهش‌های قابل توجهی نسبت به سال ۸۴ هستیم.
رئیس جمهور ایران: امروز در همه بخش‌های صنعتی و عمرانی شاهد جهش‌های قابل توجهی نسبت به سال ۸۴ هستیم.
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران، روز پنج‌شنبه ضمن دفاع دوباره از سیاست‌های اقتصادی دولت خود تاکید کرد که برای تقویت ارزش پول ایران تلاش کرده است. او همچنین از سپاه پاسداران خواست تا برای کمک به پیشرفت کشور بخشی از اموال خود را واگذار کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌ جمهوری، محمود احمدی‌نژاد، عصر پنج‌شنبه، ۲۳ آذرماه، در همایش سراسری فرماندهان و مدیران قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران با اظهار این‌که وزارتخانه‌ها با واگذاری اموال و زمین‌های خود به سازمان اموال، می‌توانند به پیشرفت کشور کمک کنند، گفت: «سپاه نیز اموال و زمین‌های فراوانی در تهران و شهرهای مختلف در اختیار دارد که می‌تواند بخشی از آن را تبدیل کرده و مورد استفاده قرار دهد.»

وی در ادامه در حمایت از سیاست‌های اقتصادی دولت خود تأکید کرد که ایران از اقتصاد «هفدهم» دنیا «به سرعت به سمت جایگاه پانزدهم» در حال حرکت است.

محمود احمدی‌نژاد در حالی این سخنان را بیان کرده است که یک روز پیش از آن، ۲۲ آذرماه، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، نیز با حضور در قرار‌گاه خاتم‌الانبیا گفته بود: «باید بپذیریم که نقدینگی در کشور مشکل تورم را ایجاد کرده است و این تورم ربطی به تحریم‌ها ندارد و به ساختار اقتصادی کشور مربوط می‌شود که باید علاج شود».

علی لاریجانی از سپاه خواست تا وارد صحنه شود و افزود که سپاه با سرمایه‌ای که دارد می‌تواند «گره‌های» اقتصادی ایران را باز کند.

علی‌رغم تأکید رئیس مجلس شورای اسلامی بر نامطلوب بودن شرایط اقتصادی، رئیس جمهور ایران ۲۳ آذرماه گفت: «امروز در همه بخش‌های صنعتی و عمرانی شاهد جهش‌های قابل توجهی نسبت به سال ۸۴ هستیم.»

وی همچنین از تلاش «دشمن» برای متوقف کردن پیشرفت‌های اقتصادی ایران سخن به میان آورد و افزود: «برخی نیز در داخل کشور با طراحی دشمنان همراهی کردند که ارزش پول ملی را پایین بیاورند، اما دولت با این مسئله مخالف بوده و در صدد تقویت ارزش پول ملی است.»

محمود احمدی‌نژاد در حالی بر مطلوب بودن شرایط اقتصادی در ایران تأکید دارد که بانک مرکزی نرخ تورم در ماه آبان را بیست و شش و یک دهم درصد اعلام کرده است. این نرخ فروردین‌ماه امسال ۲۲ درصد اعلام شده بود.

در همین حال ۲۱ آذرماه نیز محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، از افزایش نقدینگی ایران به «۴۰۰ هزار میلیارد تومان» خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی ۱۹ شهریورماه حجم نقدینگی در ایران را «۳۸۷ هزار میلیارد تومان» اعلام کرد که رقم جدید حکایت از افزایش ۱۳ هزار میلیارد تومانی نقدینگی در عرض سه ماه دارد.
XS
SM
MD
LG