لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۵۶

ایرج طهماسب: تلویزیون نوروز امسال «کلاه قرمزی» ندارد


کلاه‌ قرمزی از اواسط دهه هفتاد پا به تلویزیون گذاشت و به سرعت به شخصیتی پرطرفدار تبدیل شد.
در حالی که مدیر شبکه دو تلویزیون ایران پیشتر از پخش مجموعه «کلاه قرمزی» در نوروز ۹۳ خبر داده بود٬ کارگردان این مجموعه٬ گفت امسال «کلاه‌ قرمزی» از تلویزیون پخش نخواهد شد و افزود به نظر می‌رسد کسانی در تلویزیون به این مجموعه علاقمند نیستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران٬ ایسنا٬ ایرج طهماسب٬ روز چهارشنبه٬ هفت اسفندماه٬ در نامه‌ای آورد: «من که گفته بودم علاقمند نبودم امسال "کلاه قرمزی" بسازم… روسا صدایمان کردند٬ با ما جلسه گذاشتند و به خاطر رفتار غیرحرفه‌ای زیرمجموعه خود ما را دلجویی کردند. قرار شد کار را با همه سختی و کمبود زمان اجرا کنیم. فعالیت را شروع کردیم و همه آمدند٬ هزینه کردیم٬ اما روسا هرچه دستور می‌دهند٬ کار پیش نمی‌رود.»

کارگردان «کلاه قرمزی» افزود: «گویا کسانی مثل روسا و مردم علاقمند به این مجموعه نیستند. از تلویزیون عذرخواهی می‌کنم٬ امکان ادامه همکاری با آنان را ندارم. این برنامه را به شکل دیگر برای مردم عرضه خواهم کرد. امسال تلویزیون برنامه "کلاه قرمزی ۹۳" ندارد. شبکه خصوصی هم نداریم. مجبوریم آن را نسخه به نسخه چاپ کنیم و به دست مردم برسانیم.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مدیر شبکه دو سیما ششم اسفندماه در نشستی خبری اعلام کرد که سری جدید «کلاه‌ قرمزی» از این شبکه پخش خواهد شد. پیشتر نیز حمید مدرسی٬ تهیه کننده این مجموعه٬ احتمال پخش آن در نوروز امسال را چندان دور از ذهن ندانسته بود.

با این حال ایرج طهماسب این خبر را رد کرده است. وی اوایل بهمن ماه نیز در خصوص این اظهارات در نامه‌ای آورده بود: «در طول یک سال گذشته هیچ جلسه‌ای با هیچ مدیری از سازمان صدا و سیما نداشته‌ام و نمی‌دانم وقتی صحبت و قراری گذاشته نشده است٬ چرا باید شایعه تولید و پخش "کلاه قرمزی ۹۳" از اخبار سراسری پخش شود.»

ایرج طهماسب و حمید جبلی اواسط دهه ۷۰ سنگ بنای مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی» را گذاشتند؛ مجموعه‌ای که به سرعت پرطرفدار شد. از سال ۱۳۸۸ مجموعه «کلاه قرمزی» هر سال در ایام نوروز و همچنین در مناسبت‌های دیگر از تلویزیون پخش شده است و همواره از مجموعه‌های محبوب مخاطبان تلویزیون بوده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG