لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۰۸
شامگاه دوشنبه یک «جت فالکون» متعلق ایران در آب‌های ساحل شرقی جزیره کیش سقوط کرد. طبق گزارش‌ها اجساد هر چهار سرنشین این هواپیما پیدا شده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور اسلامی٬ ایرنا٬ این هواپیما ساعت ۱۸:۴۶ دقیقه به وقت محلی در آب‌های ساحل شرقی جزیره کیش سقوط کرده است.

یک مقام مسئول شامگاه دوشنبه٬ ۱۲ اسفندماه٬ با تایید این خبر به ایرنا گفت: «این هواپیما متعلق به سازمان هواپیمایی کشوری و غیر مسافربری بوده است.»

طبق گزارش‌ها اجساد چهار سرنشین این جت فالکون ۲۰ پیدا شده است.

هنوز علت دقیق سقوط این هواپیما مشخص نیست٬ اما ارسلان بهاری٬ مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان به خبرگزاری مهر گفته است که به احتمال فراوان «نقص فنی» علت سقوط این هواپیما بوده است.

در همین خصوص حمید حبیبی٬ معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌و‌گو با ایرنا از اعزام تیم بررسی سانحه این سازمان به محل خبر داد و افزود: «هرگونه اظهار نظر در خصوص این سانحه منوط به اعلام تحقیقات کمیته بررسی سانحه است.»

وبسایت خبری تابناک گزارش کرده است که این جت ساخت شرکت صنایع هواپیما سازی ایران٬‌ هسا٬ بوده که به منظور کنترل وضعیت نور فرودگاه جزیره کیش و برخی مسائل فنی دیگر به پرواز در آمده بود.

طبق گزارش‌های منتشر شده هواپیمای مزبور پس از گرفتن اجازه از برج مراقبت فرودگاه کیش برای فرود٬ موفق به فرود نمی‌شود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG