لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۴۶

فرمانده نیروی انتظامی: پلیس‌های چاق ترفیع نمی‌گیرند


به گفته اسماعیل احمدی‌مقدم، میزان مرگ و میر میان شاغلان نیروی انتظامی سالانه بیش از ۲۰۰ نفر است.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می‌گوید پلیس‌هایی که اضافه وزن دارند در صورتی که نتوانند وزن خود را کاهش دهند، ترفیع نخواهند گرفت و شاغلان معتاد ناجا نیز اخراج خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، اسماعیل احمدی‌مقدم، روز چهارشنبه، ۲۲ آذرماه، با بیان این‌که اگر ماموران چاق نتوانند وزن خود را اصلاح کنند در ترفیع شان مشکل ایجاد می‌شود، گفت: «بر اساس دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح نیز اگر ماموری پس از هشت سال نتواند ترفیع بگیرد، پس از بررسی در کمیسیون از خدمت رها می‌شود.»

وی که در حاشیه چهارمین همایش علمی کاربردی بهداشت و درمان نیروهای مسلح سخن می‌گفت، از در نظر گرفتن شرایط استخدام ویژه‌ای در ناجا، از جمله افزایش میانگین قد از ۱۶۵ به ۱۷۰ سانتیمتر و همچنین وزن متناسب با قد متقاضیان خبر داد.

آقای احمدی‌مقدم با تاکید بر این‌که چاقی ماموران تنها محدود به نیروهای مسلح نیست، افزود که ناجا اصلاح الگوی تغذیه پرسنل خود را در نظر دارد.

فرمانده ناجا همچنین با اعلام این‌که اعتیاد در نیروهای مسلح مشاهده می‌شود، گفت که باید با این افراد طبق مقررات برخورد و آن‌ها را اخراج کرد. وی با این‌حال هشدار داد: «اگر بگوییم معتادان به سربازی نیایند، همه مردم معتاد می‌شوند.»

به گفته اسماعیل احمدی‌مقدم، در حال حاضر اگرچه میانگین سنی کارکنان ناجا نسبت به ۱۵ سال پیش کاهش یافته و به کمتر از ۳۰ سال رسیده، ولی مرگ و میر میان شاغلان ناجا، سالانه «بیش از ۲۰۰ نفر» است.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین در واکنش به اظهارات یکی از معاونان دادستانی مبنی بر برگزاری پارتی‌ شبانه در یک درمانگاه، بر تقویت برخورد با مراکز فساد تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس‌علی حوزان، معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران، روز ۲۱ آذرماه گفته بود: «به جایی رسیده‌ایم که در طبقه دوم یک درمانگاه پارتی برگزار می‌کنند.»

وی افزوده بود: « اگر پلیس با قدرت پای کار باشد، با همین کمبود نیرو می‌توانیم چهره تهران را تغییر دهیم.»

اسماعیل احمدی‌مقدم روز ۲۲ آذرماه گفت که پلیس نسبت به تقویت نیروهای پلیس امنیت اخلاقی فعالیت خواهد کرد و تاکید کرد که در این میان، «اولویت در برخورد با مراکز ترویج فساد و اغفال جوانان است.»
XS
SM
MD
LG