لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۵۵

اخبار ضد و نقیض از تلفات سرمای استان‌های شمالی


برف و سرما در تنکابن
در حالی که مسئولان پزشکی می‌گویند برف و سرما در گیلان و مازندران تعدادی کشته و صدها زخمی برجای گذاشته٬ نمایندگان شهرهای شمالی در مجلس اظهار کرده‌اند که بارش برف در این استان‌ها کشته نداده و مرگ‌های گزارش شده٬ ارتباطی به سرما نداشته است.

به گزارش واحد مرکزی خبر٬ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان روز پنجشنبه٬ ۱۷ بهمن‌ماه گفت: «در چند روز گذشته شش نفر بر اثر سقوط از ارتفاع و مشکلات تنفسی و قلبی ناشی از برف‌روبی و رفت و آمد در هوای سرد جان باختند.»

مرتضی رهبر همچنین از مجروح شدن «۵۸۹ تن» خبر داد و گفت بیشتر این افراد به دلیل سرمازدگی و لیز خوردن به مراکز درمانی مراجعه کرده‌‌اند.

در عین حال به گزارش خبرگزاری تسنیم٬ یکی از مسئولان سازمان پزشکی قانونی گفته است که تنها مورد مرگی که در اثر بارش برف به این سازمان گزارش شده مربوط به دختربچه‌ای در شهرستان تنکابن مازندران است که جسدش میان برف و یخ پیدا شده است.

این سازمان همچنین اعلام کرده است که در روز‌های اخیر «سه تن» در گیلان جان خود را از دست داده‌اند که طبق بررسی‌ها دلیل فوت این افراد نه «سرما و یخ‌زدگی»٬ که «سقوط از بلندی» بوده است.

گزارش‌ها در خصوص مرگ چند تن در اثر سرما در گیلان و مازندران در حالی منتشر شده است که نمایندگان این دو استان روز پنجشنبه تاکید کردند که بارش برف در این مناطق کشته نداده است.

ایرج ندیمی به خبرگزاری جمهوری اسلامی٬ ایرنا٬ گفته است که طبق اظهارات معاون سیاسی استانداری گیلان٬ در مدتی که بارش برف در این استان ادامه داشته٬ «هیچ فردی کشته نشده است و تنها یک پیرمرد از پشت بام افتاده که این موضوع هم ربطی به برف نداشته است».

محمد دامادی نماینده ساری نیز گفته است که در استان مازندران هیچ فردی در اثر بارش برف کشته نشده٬ اما افرادی دچار مجروحیت شده‌اند.

به گزارش ایرنا٬ قاسم جان بابایی٬ رئيس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این خصوص اظهار کرده است: «در چهار روز اخیر ۱۵ مورد مرگ در این مناطق گزارش شد که به دلیل بیماری‌های متعارف از جمله سکته مغزی و سکته قلبی بوده است و به بحران برف و سرما مربوط نمی‌شود.»

بحران سرما در استان‌های شمالی ادامه دارد. در همین راستا محمدباقر نوبخت٬ نماینده ویژه رئیس جمهور روز پنجشنبه برای تعیین خسارات ناشی از بارش برف عازم استان‌های گیلان و مازندران شد.

پیش از این وزرای نیروی و راه و شهرسازی به دستور حسن روحانی٬ رئیس جمهور به استان‌های شمالی سفر کرده بودند تا در جریان مشکلات ناشی از بارش برف قرار بگیرند.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG