لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۳۸

سایت تابناک با حکم دادستانی فیلتر شد


به گفته خبرگزاری فارس این وبسایت به دلیل «انتشار نظرات برخی کاربران» فیلتر شده است.
وب‌سایت خبری تابناک، متعلق به محسن رضایی، با حکم دادستانی تهران فیلتر شد. این وبسایت سال ۱۳۸۶ و پس از فیلتر و تعطیل شدن وب‌سایت بازتاب راه‌اندازی شده بود.

به گزارش روز یکشنبه، هشتم بهمن‌ماه، خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، دفتر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفته است که فیلترینگ سایت تابناک از سوی این کارگروه انجام نشده و «رأسا از سوی دادستانی تهران صورت گرفته است».

خبرگزاری فارس گزارش کرده است که این وبسایت به دلیل «انتشار نظرات برخی کاربران» از ساعت یک بامداد یکشنبه فیلتر شده است و مسئولان آن به دنبال رفع این مشکل از سوی مراجع مربوطه هستند.

سایت خبری- تحلیلی تابناک متعلق به محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. این سایت سال ۱۳۸۶ و پس از فیلتر و تعطیل شدن بازتاب، از سوی برخی از اعضای تیم بازتاب راه‌اندازی شد.

پیش از این نیز سه وبسایت نزدیک به محسن رضایی فیلتر شده بودند.

آبان‌ماه ۱۳۹۰ سایت رسمی روزنامه «ملت ما» برای مدتی فیلتر شد.

در همین ماه سایت «آینده» نیز خبر از تعطیلی این سایت داد. پیش از این تعطیلی فواد صادقی، سردبیر این سایت و از اعضای پیشین سایت بازتاب، مدتی بازداشت شده بود.

اسفندماه سال ۹۰ نیز، سایت «بازتاب امروز»، طبق گزارش‌ها پس از انتشار خبری درباره موافقت ایران با گذاشتن درآمد حاصل از فروش نفتش نزد چین به عنوان پشتوانه «ال سی‌»‌های خرید کالای چینی، مدتی فیلتر شد.

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، با تصویب قانونی جرایم رایانه‌ای که سال ۱۳۸۸ به تصویب رسید، کار خود را آغاز کرد.

به نوشته وب‌سایت رسمی این کارگروه، «نظارت بر فضای مجازی و پالایش تارنماهای حاوی محتوای مجرمانه و رسیدگی به شکایات مردمی» مسئولیت‌های این کارگروه به شمار می‌روند.

این کارگروه از جمله دی‌ماه سال ۹۰ وب‌سایت رسمی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، را مسدود کرد.

XS
SM
MD
LG