لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۴۵

دستگیری دو ایرانی در ترکیه به دلیل حمله به سفارت ایران


عکس تزئینی است.
گزارش‌ها حاکی است که پلیس ترکیه دو ایرانی را به اتهام حمله به سفارت ایران در آنکارا و پرتاب کوکتل مولوتف به سمت ساختمان سفارت جمهوری اسلامی بازداشت کرده است.

خبرگزاری‌ آناتولی ترکیه گزارش کرده است که این دو ایرانی صبح جمعه سه کوکتل مولوتف به سمت سفارت جمهوری اسلامی در آنکارا، پایتخت ترکیه، پرتاب کرده‌اند که بر اثر آن بخشی از حیاط جلوی سفارت گرفتار حریق شده و مقام‌های سفارت این آتش را مهار کرده‌اند.

هیچ گزارشی در خصوص مجروح شدن فرد یا افرادی در اثر حمله به سفارت جمهوری اسلامی که در مرکز شهر آنکارا واقع است منتشر نشده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه می‌گوید این دو ایرانی در اعتراض به این‌که کار اداری‌شان از سوی سفارت ایران «به کندی صورت می‌گرفت» دست به چنین اقدامی زده‌اند.

در سال‌های گذشته و به‌ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در ایران، سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف بارها محل تجمع معترضان بوده است.

در این مدت در مواردی نیز سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف مورد هجوم قرار گرفته است.

طی سه سال گذشته از جمله سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در فرانسه، بریتانیا،‌ سوئیس و نروژ مورد حمله معترضان قرار گرفته است که در مواردی معترضان با سنگ و مواد آتش‌زا به سفارتخانه‌ها حمله کرده‌اند و شیشه‌های آنها را شکسته‌اند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG