لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۱۴

ایران روستا‌های کردنشین عراق را گلوله‌باران کرد


ایران و ترکیه بارها کردستان عراق را مورد حمله قرار داده اند. عکس تزئینی است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، توپخانه ‌نیروهای نظامی ایران، سه‌شنبه شب، روستا‌های کردنشین شمال عراق را گلوله‌باران کردند که بر اثر این آتش‌باری یک کودک کشته شد.

آزاد واسو، شهردار زراوا در 160 کیلومتری شمال‌شرقی سلیمانیه عراق به این خبرگزاری گفته است که بر اثر آتش‌باری توپخانه ایران یک کودک کشته و والدین‌اش زخمی شده‌اند. او در ادامه افزود که گلوله‌باران روستاهای رزکا، مارا و دووُو نزدیک به دو ساعت ادامه داشته است.

خبرگزاری آلمان هم به نقل از رادیو صدای عراق گزارش داد که آتش توپخانه ایران جان یک کودک دو ساله کرد را در نزدیکی مرز این کشور با عراق را گرفت و باعث زخمی شدن پدر خانواده شد. همین گزارش می‌افزاید که مرد مجروح در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.

حمله‌های پیشین ایران به این منطقه معمولاً پایگاه‌های حزب زندگی آزاد کردستان (پژاک)، را هدف قرار می‌داد.

پایگاه‌های پژاک و گروه دیگر نزدیک به آن یعنی حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) پیشتر بارها در ماه‌های آذر، دی و بهمن مورد حمله بمب‌افکن‌های ارتش ترکیه و توپخانه‌های ایران قرار گرفته بود.

اتحادیه اروپا حزب کارگران کردستان را یک گروه تروریستی می‌شناسد. این حزب از اوایل دهه 60 خورشیدی برای خودمختاری مناطق کردنشین ترکیه مبارزه مسلحانه خود را با حکومت ترکیه آغاز کرده است.
XS
SM
MD
LG