لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۳۱

خبر توقيف روزنامه کيهان تکذيب شد


حسين شريعتمداری، مدير مسئول روزنامه دولتی کيهان
خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، در خبری به نقل از مدير روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران خبر توقيف روزنامه کيهان را تکذيب کرد.

اين خبرگزاری به نقل از واحد مرکزی خبر اعلام کرد که سيد ابوالحسن پورحسينی، مدير روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، خبر درخواست توقيف روزنامه کيهان را تکذيب کرده است.

در این گزارش وی خبرهای منتشر شده در برخی سايت های اينترنتی را تکذیب کرده و اظهار داشته است که «هيچ دستوری در اين باره صادر نشده است».

این در حالی است که روز پنج‌شنبه محمود عليزاده طباطبايی، وکيل عليرضا بهشتی، از دستور توقيف روزنامه کيهان در شعبه نهم دادسرای کارکنان دولت خبر داده بود.

اين وکيل دادگستری به خبرگزاری کار ايران گفت: «به دليل عدم حضور شريعتمداری در شعبه نهم دادسرای کارکنان دولت، قاضی منصوری دستور توقيف روزنامه کيهان را صادر کرد.»

عليرضا بهشتی، مشاور ارشد ميرحسين موسوی، پيش از اين از روزنامه کيهان به علت چاپ مطلبی که وی را مرتبط با‌ آمريکايی‌ها دانسته بود، از اين روزنامه شکايت کرده بود.

محمود عليزاده طباطبايی در اين باره به ايلنا گفت: «به وکالت از عليرضا بهشتی شکايتی عليه شريعتمداری، مديرمسئول روزنامه کيهان، طرح و پرونده به شعبه نهم دادسرای کارکنان دولت ارجاع شد.»

به گفته اين وکيل دادگستری، «بازپرس شعبه تاکنون دو بار مديرمسئول روزنامه کيهان را احضار کرده که به دليل عدم حضور وی، قاضی منصوری دستور توقيف روزنامه را صادر کرده و برای موافقت پرونده را به دادستانی تهران ارسال کرده است».

حسين شريعتمداری، مدير مسئول کيهان، از سوی آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، برای اداره اين روزنامه انتخاب شده است. اين روزنامه تاکنون در خط مقدم حمله به اصلاح‌طلبان و معترضان به نتايج انتخابات رياست جمهوری قرار داشته است.
XS
SM
MD
LG