لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۱۳

تظاهرات معترضان در روز تحليف محمود احمدی نژاد


عکس مربوط به تظاهرات در هفته‌های گذشته است
از نخستين ساعت‌های بامداد روز چهارشنبه نيروهای امنيتی و انتظامی مناطق منتهی به ساختمان مجلس را با حضور پرشمار خود به کنترل درآوردند.

شاهدان عينی گزارش می‌دهند که صدها پليس ضدشورش مجهز به کلاهخود و باتوم به همراه نيروهای بسيج به جمع تظاهرکنندگانی که شعارهايی بر ضد محمود احمدی‌نژاد می‌دادند حمله کرده و سعی در متفرق نمودن آنها کردند.

در همين حال شاهدان عينی به خبرگزاری فرانس‌پرس گفته‌اند که نيروهای انتظامی و امنيتی برای پراکنده کردن تظاهرکنندگان در ميدان بهارستان از گاز فلفل استفاده کرده‌اند.

يکی از اين شاهدان به حضور بسيار زياد نيروهای امنيتی و شبه‌نظامی اشاره و اضافه کرده که شماری از تظاهرکنندگان دستگير و با خودروهای شخصی از منطقه درگيری‌ها منتقل شدند.

در چندين نقطه از خيابان جمهوری معترضان تلاش کردند که بر شمار تجمع خود بيفزايند که نيروهای انتظامی با تعقيب معترضين و پراکنده کردن آنها جلوی هر گونه تجمعی را گرفتند.

گزارش‌ها حاکی است که در اين منطقه تجاری تمامی فروشگاه‌ها و مراکز خريد بسته است. تظاهرکنندگان با فريادهای «الله اکبر» و هو کردن نيروهای انتظامی سعی در اعلام حضور خود به ديگران و اعتراض به برخورد نيروهای امنيتی دارند.

تجمع‌های اعتراضی در حوالی ميدان شهدا و خيابان‌های شمالی منتهی به ميدان بهارستان نيز گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبری فراکسيون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نيوز»، تمامی خيابان‌های منتهی به ميدان بهارستان بسته شده و بيش از پنج هزار نفر از نيروهای نظامی و امنيتی در اين خيابان‌ها حضور دارند.

همچنين ايستگاه متروی بهارستان نيز به خاطر برگزاری اين مراسم به طور موقت تعطيل شده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG