لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۲۳

تجمع کنندگان شیشه های کنسولگری ایران در فرانکفورت را شکستند


یکی از تجمعات اعتراضی ایرانیان مقیم فرانکفورت در سال ۸۸
پلیس آلمان می‌گوید که به دنبال تجمع روز یکشنبه ایرانیان مقیم آلمان در چندین شهر این کشور در حمایت از تجمعات اول اسفند در ایران، تجمع‌کنندگان در مقابل کنسولگری ایران در فرانکفورت، خساراتی را به این ساختمان وارد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی آلمان، به گفته پلیس این کشور روز یکشنبه، اول اسفند، حدود ۵۰ تا صد معترض در مقابل کنسولگری جمهوری اسلامی تجمع کرده بودند که برخی از افراد حاضر در میان معترضان اقدام به شکستن شیشه‌ها و تخریب کرکره‌های پنجره ساختمان کنسولگری کردند.

در همبستگی با تجمعات اول اسفند در ایران که با فراخوان شورای هماهنگی راه سبز امید صورت گرفت، ایرانیان ساکن آلمان نیز در شهرهای مختلف، از جمله فرانکفورت، برلین و کلن دست به تجمع زدند.رحیم طالقانی، یکی از سخنگویان تجمعات فرانکفورت در گفت‌و‌گو با رادیو فردا، این گرد‌همایی را «خودجوش» خواند و افزود که حاضران در این تجمع، «همصدا با مردم ایران» به «رأس حکومت» در ایران معترض و خواستار عدم حمایت کشورهای خارجی از جمهوری اسلامی هستند.

روز یکشنبه ایرانیان برلین نیز در همبستگی با اعتراض‌های ایران در مرکز این شهر گرد هم آمدند.

حمید نوذری، از سخنگویان تجمع برلین نیز به رادیو فردا گفت که این چهارمین گردهمایی ایرانیان برلین در حمایت از مردم ایران در یک هفته گذشته است.

یکی دیگر از حاضران تجمع برلین هدف از این تجمع را همراهی با مردم و محکومیت «دیکتاتوری» و «محدودیت علیه هر کدام از فعالین جنبش» عنوان کرد.

شهر کلن در آلمان نیز روز یکشنبه شاهد تجمع اعتراض‌آمیز برخی از ایرانیان این شهر بود.به گفته گزارشگر رادیو فردا، این تجمع نیز در همبستگی با تجمعات اول اسفندماه برگزار شد و جوانان و دانشجویان حامی جنبش سبز از تدارک‌دهندگان اصلی این رویداد بودند.

اول اسفندماه و به دنبال فراخوان شورای هماهنگی راه سبز امید برای بزرگداشت هفتمین روز کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری در تظاهرات ۲۵ بهمن، تجمع‌ها اعتراضی در نقاط مختلف تهران و چند شهر دیگر ایران، از جمله شیراز اصفهان شکل گرفت.

این در حالی است که به گفته شاهدان عینی، روز یکشنبه، در تهران و سایر شهرها حضور گسترده نیروهای امنیتی به چشم می‌خورد که این نیروها از تجمع و متراکم شدن جمعیت در خیابان‌ها جلوگیری می‌‌کردند.
XS
SM
MD
LG