لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ تهران ۱۶:۰۱

افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی از ابتدای بهمن


به دنبال اجرای قانون هدفمندسازی یارنه‌ها و افزایش قیمت بنزین در ایران، شورای شهر تهران روز یکشنبه اعلام کرد که از ابتدای بهمن‌ماه، نرخ کرایه‌تاکسی‌ها به طور میانگین ۱۵ درصد افزایش می‌یابد و ۲۵ تومان نیز بر کرایه اتوبوس‌های ریالی افزوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی، شورای شهر تهران روز یکشنبه، ۱۲ دی‌ماه، پیشنهاد کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی کرایه تاکسی‌ها و همچنین افزایش ۲۵ تومانی و در برخی موارد ۵۰ تومانی کرایه اتوبوس‌های ریالی را به تصویب رساند.

حمزه شکیب، رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران در این زمینه به خبرگزاری دانشجویان ایران،‌ ایسنا گفته است: «قیمت پیشنهادی برای افزایش نرخ تاکسی‌ها ۱۵ درصد است و برای اتوبوس‌های ریالی نیز پیشنهاد افزایش ۲۵ تومانی را ارائه کرده‌ایم و تنها در چند خط اتوبوس‌های ریالی، به طور ویژه ۵۰ تومان افزایش نرخ خواهیم داشت.

ایسنا می‌افزاید بر اساس تصویب شورای شهر تهران، حداقل نرخ کرایه تاکسی‌ها ۱۱ درصد و حداکثر آن ۱۹ و به طور میانگین ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

فضل‌الله اسلامی، مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، روز یکشنبه در توضیح افزایش کرایه‌های تاکسی گفته است: «در تمامی خطوط به طور میانگین ۱۵ درصد افزایش داشته‌ایم و مبنای اختلاف در میان خطوط ۲۵ تومان است که این اختلاف نیز به دلیل مشکل پول خرد است... به عنوان مثال در خطی که کرایه آن ۲۵۸ تومان افزایش یافته قیمت مصوب ۲۵۰ تومان اعلام شده و در برخی خطوط که این رقم به طور مثال ۲۹۵ تومان شده، رقم نهایی را ۳۰۰ تومان اعلام کرده‌ایم.»

خبرگزاری دانشجویان ایران،‌ ایسنا می‌افزاید که بر اساس این طرح، نرخ کرایه‌ اتوبوس‌ها ریالی، مینی‌بوس و میدل باس در تهران بین ۱۷ تا ۱۸ درصد افزایش می‌یابد که به این ترتیب بر نرخ کرایه‌ اتوبوس‌های ریالی، ۲۵ تومان و در برخی موارد ۵۰ تومان افزوده خواهد شد.

بر اساس تصویب شورای شهر، نرخ‌های تازه از ابتدای بهمن‌ماه سال جاری تا پایان فروردین ماه سال آینده معتبر خواهد بود و مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی اعلام کرده است که تا پایان دی‌ماه تمامی تاکسی‌ها به برچسب جدید قیمت مجهز خواهند شد.

افزايش نرخ کرایه تاکسی‌ها و اتوبوس‌های ریالی به دنبال برنامه حذف يارانه‌های دولتی از برخی کالاها، از جمله حامل های انرژی صورت گرفته است.

ستاد هدفمندی یارانه‌ها در اواخر آذر ماه قیمت بنزین سهمیه‌ای را لیتری ۴۰۰ و بنزین آزاد را لیتری ۷۰۰ تومان اعلام کرد که به دنبال آن سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد که نرخ کرایه انواع تاکسی، مینی‌بوس نیز اتوبوس‌های بخش خصوصی در تهران با نرخ سوخت هماهنگ خواهد شد.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG