لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ تهران ۲۲:۵۰

استقلال در بندرعباس به صدر جدول بازگشت


در آخرین بازی از هفته اول دور برگشت لیگ بر‌تر فوتبال ایران، آلومینیوم هرمزگان در ورزشگاه خلیج فارس و با حضور بیش از ۲۰ هزار تماشاگر میزبان استقلال بود. رقابتی که به برتری ۲-۰ و صدرنشینی استقلال تهران انجامید.

سایپا البرز هم در کرج با تراکتورسازی به تساوی ۲-۲ رسید. سعید دقیقی دو بار برای سایپا گل زد. نوید خوش‌هوا و سیدمهدی سیدصالحی هم گل‌های تراکتورسازی را به ثمر رساندند.

محمد ابراهیمی از تراکتورسازی بعد از تعویض و خروج از زمین کارت قرمز گرفت و چون تعویض انجام شده بود، تراکتورسازی ۱۱ نفره به بازی ادامه داد.

در دیدار آلومینیوم با استقلال، ایمان موسوی خرید طلایی آبیپوشان در نقل و انتقالات نیم فصل که در‌‌ همان بازی اول مقابل گهر دورود در جام حذفی گل زده بود، مقابل آلومینیوم نیز در چهاردهمین دقیقه گل زد تا التهاب همبازیانش در دقایق نخستین بازی را فروبنشاند.

گل دوم استقلال توسط دیگر خرید جدید این تیم یعنی فرزاد حاتمی که از تراکتورسازی به استقلال آمده به ثمر رسید. او در دقیقه ۸۶ دروازه تیم ده نفره میزبان را گشود.

میلاد می‌داودی که از استقلال به آلومینیوم پیوسته در این بازی پرتلاش ظاهر شد و بار‌ها مدافعان استقلال را آزار داد. ضربه ایستگاهی زیبای او در دقایق پایانی بازی نیز با درخشش رحمتی راهی به چارچوب نیافت.

قضاوت این دیدار به عهده علیرضا فغانی بود که در دقیقه ۵۳ محمود تیغنورد از آلومینیوم را اخراج کرد. تیغ‌نورد که معتقد بود هیچ تخلفی مرتکب نشده به خبرنگاران گفت: «داور می‌گوید توهین کردم ولی با او خیلی فاصله داشتم و نمی‌دانم چرا کارت قرمز داد. حتی اجازه نداد با او صحبت کنم. هیچ حرفی به داور نزدم و بی‌دلیل اخراج شدم. فغانی را به خدا واگذار می‌کنم.»

تیغ‌نورد پس از اخراج، حاضر به ترک زمین نبود و اکبر میثاقیان سرمربی آلومینیوم به زمین رفت تا بازیکن اخراجی‌اش را بیرون بکشد.

استقلال با این پیروزی تعداد بردهای خود را در لیگ بر‌تر به عدد ۱۰ رساند و با ۳۴ امتیاز صدر جدول را از سپاهان ۳۱ امتیازی پس گرفت. آلومینیوم نیز در رده پانزدهم جدول قرار گرفت.

در ترکیب استقلال مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، پژمان منتظری، علی حمودی (۴۶ - مجتبی جباری)، حسن اشجاری، خسرو حیدری، عباس محمدرضایی، ایمان موسوی (۸۱- ویسنته آرزه)، فرزاد حاتمی و آرش برهانی (۶۱ - سیاوش اکبرپور) بازی کردند.

حاشیه‌ها و اظهارنظر‌ها

مجتبی جباری در آغاز نیمه دوم وارد زمین شد و بازوبند کاپیتانی را بست. این در حالی است که جباری مقابل گهر هم در زمین بود اما رحمتی نشان کاپیتانی را روی بازو داشت. گویا حاشیه های پیرامون کاپیتانی آبی پوشان و شائبه اختلاف بین نکونام، رحمتی و فرهاد مجیدی بر سر این موضوع جنجالی باعث شده بازوبند به جباری برسد.

اما امیر قلعه‌نویی در نشست خبری با رد این موضوع درباره نیمکت‌نشینی نکونام گفت: مشکل او نه مجیدی بود و نه کاپیتانی. مشکل درون خانوادگی بود که دیشب جلسه داشتیم و این بحث تا حدودی تمام شد. بازوبند یک تکه پارچه است.

سرمربی استقلال درباره آخرین وضعیت فرهاد مجیدی هم گفت: او باید تست‌های لازم را انجام دهد تا از لحاظ بدنی هم به شرایطی برسد که مردم از او انتظار دارند. خوشحالم که مجیدی به ما اضافه شد و دوست دارم او در زمان من خداحافظی کند.

در پایان بازی اکبر میثاقیان به انتقاد از قضاوت مسابقه پرداخت اما فغانی داور بازی گفت بازیکن شما یا به من و یا به کمک‌داور این بازی توهین کرده و گزارش خودم را به فدراسیون خواهم داد.
در همین لحظه مجتبی زارعی بازیکن تیم آلومینیوم از کنار فغانی عبور کرد و به او گفت می‌توانستی این موضوع را نشنیده بگیری!

میثاقیان همچنین معتقد بود اگر واکنش‌های رحمتی نبود، تیم او ۱۰نفره هم مقابل استقلال به برتری می‌رسید.

پس از اتمام مسابقه شاهرخ بیانی بازیکن سابق تیم ملی و عضو کمیته فنی استقلال برای ورود به رختکن چون آیدی کارت نداشت با ممانعت ماموران حراست مواجه شد که به درگیری لفظی او با حراستی‌ها انجامید.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG