لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۴۲
توفان شن در جنوب‌شرقی ایران برخی از جاده‌ها را بسته است و شماری از شهروندان را در جاده‌ها گرفتار کرده است. سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفته است در پی بروز این توفان شن در استان کرمان تاکنون ۵۵ نفر گرفتار توفان شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، این توفان جاده‌های زاهدان به بم و ایران‌شهر به بم را بسته است. همچنین جاده‌های فهرج به زاهدان و فهرج به ایران‌شهر را نیز بسته است.

مقامات مرکز اطلاعات راه‌های استان سیستان و بلوچستان به خبرگزاری ایرنا گفته‌اند که این جاده‌ها دستکم تا صبح شنبه ۲۳ دی ماه بسته می‌مانند.

رفت و آمد در مسیرهای دیگر این استان طبق معمول جریان دارد ولی در جاده‌های زاهدان به زابل و بیرجند و زابل به نهبندان، حرکت وسایل نقلیه به‌کندی در جریان است.

طبق گزارش‌ها، این توفان از پیش از ظهر روز جمعه ۲۲ دی ماه شدت پیدا کرده است.

خبرگزاری ایرنا نوشته است توفان شن در شامگاه جمعه در فهرج شدت بیشتری پیدا کرده و جهت آن از سمت شمال کویر لوت به جنوب بوده است. در پی توفان، شعاع دید در جاده‌های شهرستان فهرج به کمتر از یک متر رسیده است.

فهرج در ۲۶۰ کیلومتری جنوب‌شرقی کرمان است. وزش بادهای شدید امروز در کرمان هم احساس شده است.

مراکز درمانی و امدادی در شهرستان فهرج برای کمک به گرفتاران در توفان آماده شده‌اند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفته است در پی بروز توفان شن در استان کرمان تاکنون دو تیم گردشگری شامل ۵۵ نفر گرفتار توفان شده‌اند.

حسین درخشان به ایلنا گفته است ۱۰ امدادگر در قالب ۴ تیم در حال امدادرسانی به گرفتارشدگان در توفان هستند و این عملیات امدادی ادامه دارد.

فرمانداری فهرج نیز اعلام کرده است دو آموزشگاه در مرکز این شهر برای اسکان کسانی که در توفان گرفتار شده‌اند، در نظر گرفته شده‌اند.

بر اساس گزارش این فرمانداری، نیروهای امدادی دو خانواده را که با خودروی سواری در مسیر فهرج به زاهدان گرفتار توفان شده بودند، نجات داده‌اند.

خبرگزاری فارس روز پنج‌شنبه گزارش داده بود که توفان شن «با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت» در شهرستان ریگان در گرفته و موجب «شن‌گرفتگی مزارع کشاورزی، نخلستان‌ها، ریزش مرکبات و شن گرفتگی کانال‌های آب‌رسانی» شده است.
XS
SM
MD
LG