لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۱۹

درگیری مسلحانه بین نیروی انتظامی و افراد ناشناس در اطراف سنندج


همزمان با سفر دوره‌ای هیات دولت به استان کردستان،‌ برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که عصر روز پنج‌شنبه یک درگیری مسلحانه بین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و افراد مسلح ناشناس در اطراف شهر سنندج روی داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، عصر روز پنج‌شنبه یک درگیری مسلحانه بین نیروهای انتظامی و افراد مسلح در روستای حسن‌آباد، واقع در پنج کیلومتری شهر سنندج، روی داده است.

ابراهیم کاظمی‌ن‍ژاد، معاون اجتماعی و ارشاد فرماندهی انتظامی کردستان با تایید خبر این درگیری گفته است: « گروه‌هایی برای بررسی موضوع به محل درگیری اعزام شده‌اند.»

این مقام محلی از ارایه هرگونه توضیح دیگری درباره جزئیات این درگیری و نیز شمار تلفات احتمالی در آن خودداری کرده است.

اندکی پیش از انتشار خبر درگیری در اطراف سنندج، محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت دهم که در چارچوب سفر استانی هیات دولت از استان کردستان بازدید می‌کرد، این شهر را به مقصد ایلام ترک کرده بود.

روز یکشنبه نیز گزارش‌هایی درباره انفجار دو بمب صوتی در شهر سنندج منتشر شده بود که یک مجروح بر جای گذاشته‌ بود.

هر چند تاکنون کسی مسئولیت این انفجارها، را که یک زخمی بر جای گذاشته بود، بر عهده نگرفته است، اما ابراهیم قائد‌رحمتی، فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان، این بمبگذاری‌ها را «یک حادثه تروریستی» خوانده و از تحقیقات پلیس برای شناسایی عاملان آن خبر داده بود.

مناطق غربی ایران در ماه‌های اخیر شاهد بمب‌گذاری‌ها و حملات مسلحانه متعددی بوده‌است که شماری از این حملات به کشته شدن نیروهای انتظامی و مرزبانی ایران منجر شده است.

در یکی از آخرین این اقدام‌ها، روز چهارم فروردین، در جریان دو تیراندازی در دو نقطه از شهر سنندج، دو مأمور انتظامی و سه تن دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، هفته گذشته از شناسایی یک «خانه تیمی» متعلق به «گروه سلفی» در روستای برازان سنندج و دستگیری هشت نفر از اعضای این گروه خبر داده بود.

در اواسط اسفند ماه سال گذشته نیز، چهار محیط‌بان در استان کردستان توسط افراد مسلح به قتل رسیدند که چندی پس از این حادثه معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان از شناسایی و انهدام یک «گروه تروریستی» به عنوان عاملان آن حمله خبر داد.

همچنین در مهر ماه سال گذشته نیز دو فرد مسلح در میدان آزادی سنندج به روی نیروهای پلیس حاضر در این میدان آتش گشودند که در جریان آن پنج نفر کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

چند روز پیش از آن نیز بر اثر انفجار بمبی در مراسم رژه سالگرد جنگ ایران و عراق در مهاباد ۱۲ تن کشته و ۸۰ تن مجروح شده بودند که سپاه پاسداران یک هفته پس از این حادثه، با ورود به خاک عراق «۳۰ نفر از عوامل انفجار مهاباد» را از پای در آورد.
XS
SM
MD
LG