لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۵۳
فرمانده نیروی انتظامی، نماینده ولی فقیه در بسیج، مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کل کشور، از جمله نهادها و سازمان‌های رسمی در جمهوری اسلامی ایران هستند که اخراج بسیجی‌ها را از ورزشگاه آزادی در حین دیدار تیم‌های پرسپولیس و الاتحاد عربستان محکوم کرده‌اند.

در جریان دیدار این دو تیم، جمعی از لباس شخصی‌ها با سردادن شعار علیه حکام سعودی، با نیروی انتظامی نیز درگیر شدند. در تصاویر منتشر شده از زد و خورد لباس شخصی‌ها با مامورین یگان ویژه در ورشگاه آزادی، برخی لباس شخصی‌ها مجهز به باتوم هستند.

محمدتقی رهبر و حمید رسایی، از نمایندگان مجلس، حضور بسیجی‌ها در ورزشگاه آزادی را «حرکت خودجوش» نامیده و از آن تجلیل کرده‌اند.حجت‌الاسلام پورمحمدی نیز ضرب ‌و شتم ‌کنندگان سیاه‌‌پوشان حاضر در ورزشگاه آزادی را قابل پیگرد دانسته است.

پرویز سروری، رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر پیگیری موضوع ضرب و شتم جوانان در ورزشگاه آزادی گفته است: «هر کسی که آمر به انجام ضرب و شتم بوده اشتباه بزرگی کرده است.»

نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در بسیج نیز اقدام مامورین انتظامی را «افراطی‌گری» عنوان کرده است. فاطمه آلیا، نماینده مجلس، نیز گفته است، نیروی انتظامی باید هر چه سریعتر مامورین خاطی را مجازات کرده و نتیجه را به کمیسیون امنیت ملی گزارش کند.

سایت رجا نیوز، طرفداران پرسپولیس را که به حضوز بسیجی‌ها در ورزشگاه و شعارهای آنها اعتراض کرده بودند، «اراذل و اوباش» معرفی کرده و نوشته است: «آنها شعار می‌دادند، بسیجی بی‌غیرت برو گم شو.»

در پی این اتفاقات، گروه‌های مختلف بسیج دانشجویی از جمله قرارگاه بیداری اسلامی سازمان بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان، با ارسال نامه‌ای سرگشاده به محمود احمدی نژاد، سیاست خارجی دولت درباره وقایع اخیر منطقه خاورمیانه را سردرگم و ضعیف دانسته‌اند.

اردوکشی به ورزشگاه آزادی در بازی استقلال – النصر

در روز چهارشنبه ۲۱ اریبهشت ماه، استقلال تهران در ورزشگاه آزادی میزبان تیم النصر عربستان است. دیداری فوق العاده حساس که تاثیر مستقیم بر روی صعود یا حذف آبی پوشان تهران دارد.

در این بین با توجه به حمایت گسترده مسئولان نظام از نیروی‌های لباس شخصی، روشن است که نیروهای یگان ویژه و ماموران انتظامی برخوردی با بسیجی‌ها نخواهند کرد.

در طرف مقابل، شبکه‌های اجتماعی مملو است از لینک‌هایی که بلاگرهای بسیجی در آن فراخوان داده و خواستار پر کردن استادیوم آزادی از سوی هم‌قطاران خود شده‌اند.

آنها با استفاده از تجارب تلخشان در دیدار قبلی، این بار نه با لباس مشکی که قصد دارند، برای استتار و عدم‌ شناسایی توسط ماموران، با پیراهن آبی و به نشانه تشویق تیم استقلال، وارد ورزشگاه شوند.

وبلاگ "نگرانی" در این باره نوشته است: «به نظرم یکی از اشتاباهات ما در دیدار پرسپولیس این بود که برخی استادیوم را با هیات اشتباه گرفتند؛ هروله کردن با ذکر حیدر حیدر خوبه، اما به درد استادیوم نمی‌خوره.»

سایت جهان نیز به حبیب کاشانی، سرپرست پرسپولیس، اخطار داده است که بازی تمام شد. این سایت همچنین به نقل از پایگاه خبری تریبون مستضعفین، کاشانی را ریاکار معرفی کرده است.

مشرق نیوز هم به نقل از وبلاگ یک بسیجی نوشته است: «بوقچی‌های حبیب کاشانی و شعبون بی‌مخ‌های پرسپولیس باعث شروع درگیری‌ها بودند.»

در این بین، نگرانی باشگاه استقلال و سایر تیم‌های فوتبال ایران از جمله تیم ملی این است که تکرار اتفاقات بازی پرسپولیس و الاتحاد، منجر به واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا و محرومیت طولانی مدت فوتبال ایران از میزبانی رقابت‌های رسمی شود.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG