لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۱:۵۹

کمپین قهرمان آمریکایی برای تامین هزینه درمان بیت‌الله عباسپور


بیت‌الله عباسپور، قهرمان ایرانی پرورش اندام

دنیس جیمز ستاره آمریکایی پرورش اندام جهان، مشغول جمع‌آوری کمک مالی برای تأمین هزینه‌های درمان بیماری بیت‌الله عباسپور شده‌است.

قهرمان ایرانی پرورش اندام جهان به دلیل ابتلاء به بیماری واسکولیت (التهاب رگ)، در وضعیتی وخیم به سر می‌برد.

دنیس جیمز، کارزاری اینترنتی با هدف جمع‌آوری صدهزار دلار تشکیل داده که تاکنون بیش از ۳۰ هزار دلارش تأمین شده‌است.

جیمز در معرفی کمپین خود نوشته: «بیتو» بدون هیچ کمکی در بیمارستان است و حتی دولت هم کمکی نکرده. هرچه داشته‌است را فروخته تا بخشی از هزینه‌ها را تأمین کند.

او از ورزشکاران و علاقه‌مندان این رشته ورزشی دعوت به همکاری کرده و نوشته‌است: کمک کنید بیتو روی پای خود بایستد و بزرگ شدن فرزندانش را ببیند.

دنیس جیمز از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۲ در سطح اول این رشته ورزشی مطرح بوده و اینک در آستانه ۵۰ سالگی به عنوان مربی فعالیت می‌کند. او یادآور شده‌است که به عنوان اولین نفر در این کارزار مشارکت می‌کند «تا فرزند بیتو کنار پدرش بزرگ شود و همسرش، شوهر دوست‌داشتنی خود را در خانه داشته باشد.»

خبرآنلاین نوشته‌است: «امید است داخل سرزمین خودمان هم کمپینی مشابه به راه بیافتد. بیت‌الله شرایط خوبی ندارد و امروز بیشتر از همیشه نیازمند کمک ماست.»

سه ماه قبل که رونی کلمن ستاره آمریکایی پرورش اندام جهان به تهران آمده و با انتقادات تند رسانه‌های حکومتی مواجه شده بود، عباسپور با حضور در برنامه زنده شبکه خبر به دفاع از او و پیامدهای مثبت حضورش در ایران پرداخت.

چند روزی نگذشته بود که به دلیل بیماری راهی بیمارستان شد و از آن به بعد با وجودی که مدتی نیز از بیمارستان مرخص شد، مجدداً با وخامت حالش به بیمارستان بازگشت.

شبکه‌های مختلف صداوسیما گزارش‌هایی را از بیمارستان پخش کردند و عباسپور گفت هزینه هر آمپول او پنج میلیون تومان است. اتومبیل خود را هم فروخته و تاکنون ۱۶۰ میلیون تومان هزینه کرده‌است.

برخی دوستانش به کمک او شتافته‌اند. او روی تخت بیمارستان و در شرایط جسمانی نامناسبی که نسبت به هفته گذشته هم به طرز محسوسی تحلیل رفته‌است، به دوربین شبکه خبر گفت: من بیت‌الله هستم و زیر دِین کسی نمی‌روم. بیرون که بیایم از اینجا، قرض دوستانم را باید بپردازم.

بعد از بستری شدن این قهرمان نامدار، شایعاتی دربارهٔ مصرف مکمل‌های دارویی مطرح شد. پزشک معالج می‌گوید نمی‌توان با قاطعیت دربارهٔ عامل بیماری اظهار نظر کرد.

همسرش به گزارشگر صداوسیما گفت: «از مردم خواهش می‌کنم، از آنهایی که شایعه می‌سازند خواهش می‌کنم دست از سر ما بردارند. جای اینکه دست ما را بگیرند، پایمان را می‌زنند که بیفتیم.»

عباسپور خودش دربارهٔ این بیماری گفته بود: دیواره رگ آسیب دیده می‌تواند سبب تورم، برآمدگی و ایجاد خونریزی داخلی شود. ابتلاء به واسکولیت ممکن است به خاطر آلرژی خفیف یا قرار گرفتن در معرض دارو، یک ماده شیمیایی و یا عاملی در طبیعت مانند گزیدگی حشرات باشد.

به گفته عباسپور، التهاب رگ غیرقابل درمان است ولی می‌توان آن را با داروهای جدید کنترل کرد. اما اگر به موقع تشخیص داده نشود و تحت درمان قرار نگیرد، می‌تواند کشنده باشد.

دیدن نظرات (۴۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG