لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۴۶

تکذیب حضور فرزند ظریف در مراسم ازدواج فرزند وزیر خارجه آمریکا


محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران (راست). جان کری، وزیر خارجه آمریکا

خبرگزاری دولتی ایرنا، به نقل از «یک مقام مسئول» در وزارت خارجه ایران، گزارش‌های منتشر شده دربارهٔ حضور فرزند محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در مراسم ازدواج فرزند وزیر خارجه آمریکا را «خبرسازی محض» دانست.

این «مقام مسئول» که در این گزارش اشاره‌ای به نام او نشده، روز یک‌شنبه ۱۱ مرداد، تأکید کرد که این گزارش توسط «برخی محافل خبری غیرمعتبر» و «با اغراض خاص» از جمله برای «جلب مخاطب» منتشر شده‌است.

وی اضافه کرد: «مناسب است رسانه‌های داخلی در بازنشر خبرها اعتبار منابع خود را مورد توجه قراردهند.»

پیش از این برخی از وب‌سایت‌های آمریکایی از جمله وب‌سایت "AllenWest" ضمن انتشار تصاویری از عروسی وانسا کری، دختر جان کری با بهروز والا ناهید، پزشک ایرانی-آمریکایی در سال ۲۰۰۹، نوشته بودند که مهدی ظریف، پسر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در این عروسی حضور داشته‌است.

این گزارش در برخی از رسانه‌های ایران از جمله روزنامه هفت صبح بازنشر شده‌است.

پیش از این سایت «بیزینس اینسایدر» نوشته بود که مهدی ظریف بیش از یک دهه در آمریکا زندگی کرده و در شرکت‌های مخابراتی مشغول به کار بوده اما در سال ۲۰۱۳ به ایران بازگشته‌است.

وب سایت "AllenWest" در گزارش خود همچنین نوشته بود که محمد جواد ظریف و جان کری همدیگر را «برای نخستین بار» بیش از یک دهه قبل و در جریان میهمانی شامی در منتهن و به میزبانی جرج سوروس دیده بودند.

هنگام معرفی محمد جواد ظریف، برای تصدی سمت وزارت خارجه برخی از رسانه‌های اصول‌گرا آقای ظریف را به ارتباط با جرج سوروس متهم کرده بودند.

جرج سوروس سرمایه‌دار آمریکایی و از سرشناس‌ترین چهره‌های بین‌المللی در زمینه مبارزه با «نظام‌های دیکتاتوری» است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG