لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۰۶:۵۴

افزایش تعداد قربانیان حادثه سیل در ایران


ستاد بحران دو استان تهران و البرز مرگ ۱۴ نفر را در سیل و طوفان روز یکشنبه در این دو استان تایید کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، هادی رحمتی، مدیرکل ستاد بحران استان تهران گفته که بنابر گزارش‌های رسمی تاکنون مرگ هشت نفر در سولقان تایید شده است.

ابوالقاسم باقری، مدیرکل ستاد بحران استان البرز هم درباره آخرین آمار کشته شدگان سیل و طغیان رودخانه کرج در منطقه ارنگه گفته است که آمارهای رسمی از کشته شدن شش نفر حکایت دارد که تا کنون جسد پنج تن کشف شده است.

یک عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران پیش از این گفته بود که تنها در منطقه «امامزاده داوود» در نزدیکی شهر تهران، ۲۰ نفر کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران، همچنین خبر داد که در حادثه سیل در منطقه «کن» در نزدیکی شهر تهران، یک تبعه چین و یک تبعه افغان نیز کشته شده‌اند.

براساس گزارش‌ها وقوع سیل در شامگاه روز یک‌شنبه ۲۸ تیر، در استان‌های کردستان، خراسان شمالی، سمنان و مازندران خسارت‌هایی برجای گذاشته و در استان‌های تهران، البرز و قزوین نیز منجر به کشته شدن تعدادی از افراد شده‌است.

در همین حال علی‌محمد آهنی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین، خبر داد که بر اثر سیل در مناطق روستایی الموت و آبگرم یک نفر کشته شده و یک نفر دیگر مفقود شده‌است.

مرتضی مرادی‌پور، مدیر هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، با اشاره به بارندگی‌های روز یک‌شنبه در ۹ استان کشور گفت که ۵ هزار نفر تا صبح روز دوشنبه خدمات امدادی دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ابوالفضل قناعتی، عضو شورای شهر تهران، با اشاره به ریزش کوه‌های منطقه «امامزاده داوود» و شکسته شدن درختان گفت که بر اثر این حوادث، «حدوداً ۲۰ نفر» کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا اما، مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، گفت که اورژانس کشور ادعای کشته شدن ۲۰ نفر در جریان این حوادث را تأئید نمی‌کند.

در همین حال مجتبی خالدی اعلام کرد که «حدود ۴۵ نفر» در جریان طوفان روز یک‌شنبه در ایران مصدوم شده و «۱۲ تا ۲۰ نفر» نیز مفقود شده‌اند.

در همین حال عیسی فرهادی، فرماندار تهران، نیز خبر داد که حدود ۷ هزار خودروی شخصی در مسیر جاده «امامزاده داوود» گرفتار سیلاب شده بودند که صبح روز دوشنبه تمامی آنها از این جاده خارج شدند.

آقای شعاری یکی از مسئولان پروژه پل آزادراه تهران ـ شمال، نیز گفت که دو کارگر چینی که از کانکس‌های این پروژه در مجاور رودخانه «سنگان» بیرون آمده بودند، کشته شده‌اند.

تاکنون گزارشی دربارهٔ تلفات جانی سیل در شهر تهران منتشر نشده‌است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مجتبی عبداللهی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، گفت که روز یک‌شنبه ۵۰ مورد حادثه در شهر تهران شامل واژگونی داربست و تیر چراغ برق، کنده شدن کابل برق و شکستن درختان، رخ داده‌است.

در همین حال به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کامبیز ناظریان، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ توزیع برق تهران روز دوشنبه گفت که برق شش پست توزیع تهران که بر اثر برخورد اشیاء قطع شده بود، وارد مدار شده و ۸۰ درصد برق «قطع شده» شهر تهران دوباره وصل شده‌است.

افزایش تعداد کشته‌شدگان حادثه سیل در کرج

گزارش خبرگزاری‌های ایران همچنین از افزایش تعداد کشته‌شدگان حادثه سیل در کرج حکایت دارد.

محمدتقی ایرانی، فرماندار کرج، روز دوشنبه از مفقود شدن ۲ کودک در این حادثه خبر داد و گفت که تاکنون ۴ زن و ۴ مرد جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در همین حال احسان نصیری، مدیرعامل هلال احمر البرز، نیز گفت که طبق اظهارات افراد محلی ۱۲ نفر در این حادثه مفقود شده‌اند.

همچنین به گفته آرش رحمتی، معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز، حادثه سیل و رانش زمین در منطقه چالوس منجر به کشته شدن دو زن و یک مرد شده و «احتمال افزایش» تعداد کشته‌شدگان نیز وجود دارد.

در همین حال نادر رحمانی، سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس، گفت که جاده‌های هراز و چالوس از شامگاه یک‌شنبه در پی ریزش کوه مسدود شده‌اند.

وقوع طوفان در تهران در سال گذشته نیز منجر به کشته شدن پنج نفر شده بود.

دیدن نظرات (۳۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG