لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۲:۳۷

اوباما به دنیای توئیتر پیوست


باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت حساب شخصی خود را در شبکه اجتماعی توئیتر باز کرد و بنا بر گزارش‌ها، تا عصر همان روز بیش از یک میلیون نفر برای دنبال کردن پیام‌های توئیتری او ثبت نام کرده‌اند.

روزنامه نیویورک‌تایمز در این باره می‌نویسد که این نشانه محبوبیت حساب توئیتری اوست زیرا برای مقایسه، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، که از ژانویه ۲۰۱۰ به توئیتر پیوسته هم‌اینک یک میلیون دنبال‌کننده دارد و پاپ فرانسیس که از دسامبر ۲۰۱۲ حساب توئیتری باز کرده کمی بیش از شش میلیون دنبال‌کننده دارد.

توئیتر یک شبکه اجتماعی است که به کاربران اجازه می‌دهد هر بار تا ۱۴۰ حرف، پیام‌های خود را ارسال کنند.

باراک اوباما در پروفایل توئیتر خود نوشت «پدر، شوهر، و چهل‌وچهارمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده» و عکسی نیز از یکی از مراسم با حضور خود در این صفحه قرار داد.

از سال ۲۰۰۷ نشانی دیگری مربوط به باراک اوباما در توئیتر موجود بود. این حساب توئیتری (BarackObama@) بر عهده تیم مبارزات انتخاباتی رئیس‌جمهوری بوده و هم‌اینک ۵۹٫۲ میلیون دنبال‌کننده دارد.

باراک اوباما قول داده‌است که در حساب توئیتری جدید، شخصاً پیام بنویسد و به‌روزرسانی آن را به پرسنل خود نسپارد.

در همان روز آغاز این حساب جدید، بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری اسبق ایالات متحده، به زبان طنز در یک پیام توئیتری این سؤال را مطرح کرد که «آیا این نام کاربری برای دفتر ریاست‌جمهوری خواهد ماند» یا این‌که پس از کناره‌گیری باراک اوباما از سمت ریاست‌جمهوری، توئیتر جدید هم همراه او خواهد رفت؟

نام کاربری باراک اوباما POTUS@ (مخفف رئیس جمهور ایالات متحده) است.

بیل کلینتون در پایان پیام خود هشتگ «برای دوستی میپرسم» (askingforafriend#) را اضافه کرده است. هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق دولت اوباما و همسر بیل کلینتون از کاندیداهای حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری است.

XS
SM
MD
LG